Samková byla na SP v Montafonu třináctá, vypadla ve čtvrtfinále

Montafon

Eva Samková vypadla v úvodním závodu Světového poháru ve snowboardcrossu ve čtvrtfinále a v Montafonu obsadila třinácté místo. Vyhrála Nelly Moenneová-Loccozová z Francie před Američankou Lindsey Jacobellisovou, závod mužů ovládl Alessandro Hämmerle z Rakouska před krajanem Markusem Schairerem.

Eva Samková na startu při mistrovství světa v rakouském Kreischbergu.

Olympijská vítězka Samková nedávno prodělala angínu a její účast v Montafonu byla v ohrožení. V páteční kvalifikaci nicméně zajela druhý čas, rychlejší byla pouze Jacobellisová, čtyřnásobná mistryně světa a vítězka rekordních 26 závodů SP. Ve čtvrtém čtvrtfinále ale Samková skončila na posledním čtvrtém místě.

Samková v Montafonu předloni zvítězila, loni se v rakouském středisku Světový pohár nekonal. Další české závodnici Vendule Hopjákové postup mezi nejlepší šestnáctku unikl v kvalifikaci o 55 setin sekundy.