Rubriky:

Lyže a snowboard

Šéf svazu lyžařů Vaněk označil tvrzení o dluzích za lež

30. prosince 2005 16:11 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Za lživé a ničím nepodložené označil předseda lyžařského svazu Aleš Vaněk tvrzení ředitele běžeckého úseku Čestmíra Skrbka, že běžci uzavřou letošní kalendářní rok s dluhem ve výši pěti miliónů. Čeští reprezentanti na protest proti údajně špatné manažerské práci svazu absolvují závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě s nášivkou, na které je nápis sponzor s otazníkem.

"Informace o dluzích za rok 2005 ve výši pět milionů korun je lživá a není postavena na pravdivých údajích," uvedl Vaněk v prohlášení, které přečetl na páteční tiskové konferenci. Tvrdí, že členové statutárních orgánů svazu a dceřiné marketingové společnosti CS Ski s.r.o. letos žádné dluhy nevytvořili.

"Přes účty svazu a CS Ski prošlo asi devadesát milionů korun a výsledek bude na běžném účtu kladný," uvedl Vaněk. Podle jeho slov zůstane na účtech pět až šest milionů korun, což bude finanční rezerva před olympijskými hrami v Turíně.

Marketingový manažer Zlaté lyže Jiří Hamza označil Skrbkovo vystoupení za poškození práv závodu. "Ve dvě hodiny v noci mi volal šéf generálního sponzora firmy E.ON, že kvůli Skrbkovým slovům zvažuje odstoupení od smlouvy. Běžecký úsek by si měl se svazem lyžařů prát špinavé prádlo na jiné půdě," řekl Hamza.

Lyžařskému svazu se nepovedlo najít generálního partnera, Vaněk však připomněl, že tento fakt je znám od poloviny října. "Co zaznělo ze Skrbkových úst, bylo zbytečné a hloupé. Všechny sportovní úseky mají ekonomickou i marketingovou samostatnost. Svaz lyžařů si ponechal pouze padesát centimetrů čtverečních reklamní plochy z celkového počtu 350 centimetrů. Zbytek mají k dispozici závodníci nebo jejich úsek," uvedl Vaněk.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard