Rubriky:

Lyže a snowboard

Další zlato pro český biatlon! Davidová ovládla sprint na ME juniorů

4. února 2017 11:35 - Nové Město na Moravě
(Aktualizováno: 4. února 2017 12:16)

Český biatlon se může pyšnit dalším úspěchem! Markéta Davidová vyhrála na ME juniorů v Novém Městě na Moravě závod ve sprintu. Simona Maříková skončila na šestém místě. Ve sprintu juniorů na 10 km obsadil Milan Žemlička páté místo se ztrátou 26,8 sekundy na vítězného Nikitu Poršněva z Ruska.

 

Velkého úspěchu dosáhla na domácím mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě Markéta Davidová. Čerstvě dvacetiletá reprezentantka, která letos okusila také atmosféru světového poháru nedala soupeřkám šanci a i přes jednu chybu na střelnici zvítězila o více než 17 sekund před Ruskou Vasněcevovou.

Střelecké zaváhání si Davidová příliš nevyčítala. "Říkala jsem si, že když to bude s jednou chybou, tak je to na mě dobré. Je to moje nejlepší letošní střelba. Je to super výsledek," radovala se v cíli vítězná juniorka.

Před závodem se přitom potýkala s nervozitou. Nástřel jí nevyšel a ani na trati se necítila nejlépe. "Snažila jsem se. Ale od začátku mně to pocitově moc nechutnalo. Jela jsem, co to dá. Buď to vyjde, nebo ne," popsala.

Po druhé střelbě při výjezdu z trestného kola neznala mezičasy. "Hlásili mi to až v polovině posledního kola. Lyže byly dobře připravené. Mokřejší sníh mi nevadil," dodala Davidová, která do nedělního stíhacího závodu vyběhne na prvním místě.

Stíhačka jí moc nejde, čtyři střelby jsou strašákem

"Stíhací závod mi moc nejde. Většinou si pohorším. Kontaktní závody nemám ráda, protože střílím pomaleji. A jsem nervózní z toho, když kolem mě soupeřky střílí rychleji. Čtyři střelby jsou pro mě strašákem," řekla Davidová.

Maříková šestým místem navázala na vytrvalostní závod, kde ji taktéž čistá střelba vynesla na pátou pozici. "Střelba mi vyšla. Ale v ideálním případě jsem kalkulovala s tím, že bych se mohla umístit někde kolem dvacátého místa. Jsem příjemně překvapena," uvedla Maříková.

Spokojený s výkonem obou závodnic byl i trenér juniorek Jindřich Šikola. "Markéta splnila, co si před domácími fanoušky všichni přáli. Tlak na ni nebyl malý. Při její pomalejší střelbě podala na trati excelentní výkon," zhodnotil Šikola.

Po pátém místě ve vytrvalostním závodu dosáhl nejlepší český junior Žemlička na stejné umístění i ve sprintu. "Když jsem zjistil, že mi jedou výborně lyže, tak jsem to nakopl. Snažil jsem se tempo udržet, ale v posledním kole jsem už nic neviděl," poznamenal Žemlička.

Navzdory třem trestným okruhům si vedl dobře i Jakub Procházka, který skončil devátý. Slibně závod rozjel také Ondřej Šantora, o lepší výsledek jej ale připravily čtyři chyby při druhé střelbě. "Při stojce se mi začaly třást nohy, na což nejsem zvyklý. Zaskočilo mě to, nebyl jsem schopen vůbec mířit," řekl Šantora.

V neděli je na programu od 10:00 stíhací závod juniorek a od 13:00 odstartuje závod juniorů.

Mistrovství Evropy juniorů v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko) - sprint:
Juniorky (7,5 km):
1. Davidová (ČR) 22:24,2 (1 trest. okruh),
2. Vasněcovová (Rus.) -17,8 (1)
3. Žuková (Pol.) -25,7 (1)
...6. Maříková -35,1 (0)
36. Tkadlecová -2:15,0 (2)
60. Vinklárková -3:21,4 (3)
66. Jurčová -3:40,2 (1)
69. Luxemburgová (všechny ČR) -3:45,9 (2).
Junioři (10 km):
1. Poršněv (Rus.) 27:26,8 (1 trest. okruh)
2. Trixl (Rak.) -1,4
3. Dudčenko (Ukr.) -7,5 (0),
...5. Žemlička -26,8 (1),
9. Procházka -43,9 (3),
17. Šantora -1:08,6 (4),
19. Štvrtecký -1:14,7 (5),
36. Mikyska -2:18,5 (2),
61. Štulík (všichni ČR) -3:20,7 (2).
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard