Rubriky:

Míčové sporty

Čeští volejbalisté budou hrát Evropskou ligu bez čtyř opor

24. dubna 2007 17:58 - PRAHA

Čeští volejbalisté absolvují hlavní reprezentační akci této sezóny Evropskou ligu bez čtyř opor. Kapitán Martin Lébl dal přednost beachvolejbalu ve snaze vybojovat si podruhé v kariéře účast na olympijských hrách, v nominaci Zdeňka Haníka chybějí i další tři legionáři z Itálie - Petr Pláteník, Jakub a Marek Novotní. V týmu je celkem 21 hráčů, první sraz mají 9. května v Nymburku.

 

FIVB

Hlavní náplní letošního léta po nevydařené kvalifikaci na zářijové ME bude pro české hráče Evropská liga, ale možná už na konci srpna se zapojí do bojů o hry v Pekingu, jejichž kvalifikační systém je hodně složitý. Haník do svého výběru zařadil i tři nováčky z domácí extraligy: kladenské Karla Linze s Tomášem Kotrchem a českobudějovického Vojtěcha Zacha.

Volejbalisté se poprvé sejdou 9. května na soustředění v Nymburku. Tým pro Evropskou ligu, v níž se Češi od května do konce června utkají vždy čtyřikrát s Řeckem, Portugalskem a Slovinskem, se bude pokaždé částečně měnit.

Největší zápasovou zátěž by měli nést smečaři Baránek, Popelka, Hudeček, blokaři Rak, Zadražil, Cerha a Král, nahrávači Ticháček, Kust a univerzálové Štokr s Konečným. Libera kouč vyzkouší hned čtyři.

Širší nominace na Evropskou ligu:
Nahrávači: Kust (Sete/Fr.), Ticháček (Friedrichshafen/Něm.), Zapletal (Kedzierzyn/Pol.),
smečaři: Baránek (Poitiers/Fr.), Fila (Zlín), Hrazdira (Brno), Hudeček (Rennes/Fr.), Linz (Kladno), Popelka (Ankara/Tur.), Zach (Č. Budějovice),
blokaři: Cerha (Ostrava), Kotrch (Kladno), Král (Treviso/It.), Rak (Modena/It.), Zadražil (Liberec),
univerzálové: Konečný (Ostrava), Štokr (Perugia/It.),
libera: Bence (Zlín), Kryštof (Liberec), Obdržálek (Radom/Pol.), Polanský (Friedrichshafen/Něm.).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty