Pardubice a Prostějov ještě neztratily v NBL ani bod

Po čtvrtém kole Národní basketbalové ligy zůstaly neporaženými celky už jenom Pardubice a Prostějov. O stoprocentní bilanci v sobotu přišly Nový Jičín po prohře právě s Hanáky 69:76 a brněnský A Plus, který podlehl dokonce doma Děčínu 62:64.

Pardubičtí basketbalisté udrželi vedení v tabulce, ale na výhru 88:83 nad kolínským nováčkem se poměrně nadřeli. Hosté dokázali takřka ztracený zápas zdramatizovat a v předposlední minutě se dokonce ujali vedení 83:82, další body už ale dal jen favorit.

V Prostějově si domácí Orli vytvořili na přelomu poločasů jedenáctibodový náskok, který jim dodal klid především při střelbě. Ten naopak neměli hosté při střelbě šestek, kterých zahodili 12 z 24, a body jim pak chyběly.

"Nejvíce nás ze zápasu dostala střelba trestných hodů. Po dobrém začátku jsme se zasekli a pak hráli zbytek utkání špatně v útoku," řekl novojičínský kouč Zbyněk Choleva. "V první polovině jsme hráli slušně v obraně, s velikým nasazením a udrželi Nový Jičín na 32 bodech," liboval si domácí Miroslav Marko.

Děčín uspěl v repríze duelu o ligový bronz a brněnský trenér Zdeněk Hummel se na své svěřence zlobil. "V prvním poločase jsme předvedli nejhorší výkon v sezoně. Chyběla nám hlavně bojovnost, zlepšení ve druhém poločase už na otočení výsledku nestačilo," řekl.

Mistrovský Nymburk si po prohře v Novém Jičíně spravil náladu i skóre v Ústí nad Labem, které i s přispěním nového rozehrávače Arthura Leeho deklasoval 97:51. Ústečtí basketbalisté jako jediní ještě v sezóně nevyhráli, dnes se od nich vedle Děčína odpoutal i USK Praha, který zvítězil 72:66 na palubovce Sadské. Rekord sezóny vytvořil hostující americký rozehrávač Lucious Wagner, autor 34 bodů.

Liga basketbalistů - 4. kolo
Ústí nad Labem - Nymburk 51:97 (11:24, 24:42, 36:68)
Nejvíce bodů: Tomanec 16, T. Hrubý 13, P. Englický a Kramný po 6 - Schilb 14, Lee 13, Benda a Slezák po 12, Nečas 10. Rozhodčí: Zachara, Rozsypal, Hartig. Trestné hody: 14/10 - 20/11. Fauly: 17:19. Trojky: 5:10. Diváci: 300. Nejlepší hráč: Mack (Nymburk).
A Plus Brno - Děčín 62:64 (18:19, 23:31, 42:50)
Nejvíce bodů: Gajdošík 14, Vrubl a Skála po 13 - Miloš 12, Tanaskovič a Argrett po 11. Rozhodčí: Vondráček, Karásek, Kapaňa. Trestné hody: 32/18 - 19/11. Fauly: 23:25. Trojky: 6:3. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Tanaskovič.
Sadská - USK Praha 66:72 (19:10, 38:33, 54:51)
Nejvíce bodů: Lyle 23, Špička 18, Mujagič 11 - Wagner 34, Platt 14, Marko 9. Rozhodčí: Macela, Hruša, Smetana. Trestné hody: 20/12 - 9/6. Fauly: 14:21. Trojky: 6:10. Diváci: 260. Nejlepší hráč: Wagner.
Pardubice - Kolín 88:83 (29:20, 54:46, 73:60)
Body: Sanders 26, Wiliams 15, Gamma 14, Trnka 11, Phillips 10 - Burch a Šebek po 17, Harrison 11, Krátký 10. Rozhodčí: Volejník, Kurz, Holubek. Trestné hody: 31/26 - 27/22. Fauly: 23:27. Trojky: 2:7. Diváci: 1350. Nejlepší hráč: Sanders.
Prostějov - Nový Jičín 76:69 (19:20, 38:32, 60:46)
Nejvíce bodů: Ames 17, Pavlík a Bojič po 14, Savanovič 13 - Pelikán 17, Chapman 13, McMillian a Šarovič po 11. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Janovský. Trestné hody: 23/19 - 24/12. Fauly: 23:24. Trojky: 7:5. Diváci: 1700. Nejlepší hráč: Ames.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.