Miami prohrálo v NBA podvanácté za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Miami prohráli v NBA dvanáctý zápas po sobě. Ligoví šampióni z roku 2006 v pátek podlehli doma Portlandu 91:98, přestože do závěrečné čtvrtiny vstupovali s náskokem sedmi bodů. Floridskému týmu nepomohla ani snaha Dwyana Wada, jenž nastřílel 37 bodů, přičemž 20 body ve třetí čtvrtině a svojí sedmnáctibodovou šňůrou se postaral o klubové rekordy.

"Sehráli jsme asi nejlepší třetí čtvrtinu za poslední dva roky. Mysleli jsme, že se to tím zlomí, ale nestalo se," posteskl si Wade. Miami prožívá největší krizi od roku 2001, nevyhrálo už téměř měsíc.

Podobně je na tom Seattle, který utrpěl v Memphisu debakl 100:124 a prohrál podeváté za sebou. Tak dlouhou černou sérii nepamatují SuperSonics od ročníku 1972/73.

Lví podíl na úspěchu Memphisu měl Bobby Jones, kterého klub angažoval před týden poté, co se ho rozhodl zbavit Denver. Čtyřiadvacetiletý křídelní hráč byl zdaleka nejvytíženějším mužem na palubovce a zaznamenal 20 bodů a 13 doskoků.

Nejlepší střelecký výkon v pátek předvedl Baron Davis z Golden State, jenž si 40 body vyrovnal osobní maximum a pomohl k vítězství v Chicagu 119:111. "Dal jsem čtyřicet bodů tady, v United Centre. Cítím se jako Michael Jordan," rozplýval se Davis, který proměnil šest pokusů za tři body.

Výsledky:
Toronto - Atlanta 89:78, Washington - New York 111:98, Miami - Portland 91:98, Boston - Philadelphia 116:89, Chicago - Golden State 111:119, Memphis - Seattle 124:100, New Orleans - Charlotte 112:84, Utah - LA Clippers 106:88, Phoenix - Minnesota 115:95, Detroit - Sacramento 93:100.