České basketbalistky porazily na turnaji v Moskvě Izrael 88:68

MOSKVA

České basketbalistky porazily ve svém závěrečném utkání na turnaji v Moskvě Izrael vysoko 88:68 a obsadily třetí místo. Prvenství vybojovaly Španělky, které dnes nečekaně porazily domácí Rusko 80:73.

O první výhře českých olympioniček v soutěži se rozhodlo už v úvodní polovině zápasu, ve kterém bojovně naladěný český tým přehrál soupeřky rychlostí, důraznější obranou a také jistější střelbou.

"Soupeřky jsme drtivým nástupem zaskočili. Pokračovali jsme v dobrém výkonu z posledního zápasu proti Rusku. Hráli jsme uvolněně," řekl ČTK trenér Jan Bobrovský.

Hráčky Izraele po středečním nečekaném vítězství nad Španělskem tentokrát nestačily bránit bleskové protiútoky českého týmu a po poločase už prohrávaly o 25 bodů. Ani ve třetí čtvrtině Češky nepolevily v tempu a teprve v závěrečné desetiminutovce se podařilo soupeři zkorigovat výsledek.

"S výkonem všech dvanácti hráček jsem spokojený, moskevský turnaj splnil z pohledu přípravy na olympijské hry mé očekávání," dodal Bobrovský.

ČR - Izrael 88:68 (23:13, 50:25, 76:47)
Nejvíce bodů: Machová 14, Vítečková 13, Elhotová a Veselá po 12 - Cohenová 13, Levitská 13, Suezová 11. Trestné hody: 13/11 - 10/8. Fauly: 17:21. Trojky: 9:8.
Španělsko - Rusko 80:73 (25:20, 49:43, 70:62)