Boston podlehl v NBA Orlandu, nezvládl třetí čtvrtinu

NEW YORK

Výpadek v třetí čtvrtině stál basketbalisty Bostonu vítězství nad Orlandem. Celtics v této fázi nedělního utkání NBA přišli o desetibodový náskok a navíc pustili hosty do rozhodujícího trháku. V závěru už nedokázali odvrátit prohru 89:96.

Domácí se mohli radovat alespoň z návratu Paula Pierce, jehož trápil v předchozích dnech zraněný kotník. Ani jeho 13 bodů však k záchraně zápasu nestačilo.

Boston prohrával 43 sekund před koncem už jen o pět bodů, hosté ale náskok udrželi. "Hrát ještě dalších pět minut, asi bychom prohráli," uznal nejlépe doskakující hráč soutěže Dwight Howard.

Hráči Celtics se sice drží v čele své divize s úspěšností více než 65 procent, proti nejsilnějším celkům ligy ale vesměs prohrávají. "Orlando nás vyřadilo loni v play off a v tuto chvíli je lepší než my. Atlanta je nyní také lepší, stejně jako Los Angeles Lakers," poznamenal kouč Doc Rivers po osmé prohře s těmito třemi kluby v sezoně.