Rubriky:

Míčové sporty

Stoprocentní střelec Křemen věří, že Nymburk ukončí finále doma

3. června 2010 08:01 - PROSTĚJOV

Finálová série mu nevycházela podle představ, navíc má natržený stehenní sval, přesto dnes basketbalista Michal Křemen zářil. Při střelbě ani jednou neminul, i za pomoci tří trojek zaznamenal šestnáct bodů a dovedl Nymburk k výhře na palubovce Prostějova 90:60. Nymburk dělí krok od sedmého titulu za sebou.

"Nechtěli jsme se sem už vracet. Nevěřím tomu, že by nás doma porazili," řekl spokojený Křemen na palubovce se synem v náručí. "Chtěli jsme sérii ukončit co nejdřív, to holt nevyšlo, ale v sobotu už to zakončíme a slavit doma bude i hezčí," uvedl křídelní hráč.

Nymburk trochu nečekaně prohrál v úterý třetí duel. Po utkání se ale nekonala bouře. Hráči podle Křemena věděli, že nepodali ideální výkon. "Hráli jsme špatně v útoku i v obraně. Museli jsme všechno změnit, hlavně nasazení. Finále je hlavně o nasazení a teď jsme ukázali, že na to máme," prohlásil Křemen. "Řekli jsme si něco před zápasem, ale o taktice to nebylo, spíš jenom o nasazení."

Křemen trefoval trojky, neminul ani z pod koše a proměnil také jeden trestný hod. "Byl to můj nejlepší zápas, asi nejdůležitější a povedl se," liboval si. Přitom nečekal, že by se mu mohlo takhle dařit. "Bolí mě stehno, mám ho trošku natržený a dodnes se mi s tím střílelo špatně, ale dneska to vyšlo a jsem rád," řekl.

Nymburk nešetřil Prostějov ani v době, když už bylo jasné, že nemůže prohrát. Náskok nakonec narostl na třicet bodů. "Šli jsme do toho úplně s odhodláním a ukázat, že v úterý to byla výjimka. V sobotu to doufám bude stejný a budeme slavit," dodal Křemen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty