Welsch se vytáhl v přípravě s Clippers

LOS ANGELES

I v úterním přípravném zápase basketbalistů Dallasu Mavericks na sezonu NBA prodal Jiří Welsch své umění, jak nejlépe mohl. Český reprezentační rozehrávač dal domácím Los Angeles Clippers 19 bodů a spolu s někdejším spoluhráčem z Golden State Antawnem Jamisonem byl nejlepším střelcem hostujícího celku.

Jiří Welsch

Dallas nicméně prohrál zápas v Los Angeles vysoko 107:128. Welsch odehrál zdařilý zápas, třebaže nenastoupil v základní sestavě.

Nakonec ale odehrál v dallaském týmu nejvíc minut (33), proměnil sedm z jedenácti střeleckých pokusů z pole, dvě ze tří trojek a všechny tři trestné hody.

Ve čtyřech odehraných zápasech si tak vylepšil svůj střelecký průměr na 11 bodů na utkání. "Vlastně pořádně NBA ještě nehrál, tak je všechno pro něj nové," nepřekvapilo kouče Dona Nelsona zlepšování českého reprezentanta zápas od zápasu.

Welsch vloni zasáhl jen do 37 utkání v průměru zhruba na šest minut. V dosavadní přípravě má odehráno pětadvacet minut v každém zápase.