Basketbalisté Lakers v NBA nestačili na Milwaukee

LOS ANGELES

Basketbalisté Los Angeles Lakers v NBA překvapivě prohráli na vlastní palubovce s Milwaukee 79:98. Vítězové posledních dvou sezon našli přemožitele po sérii pěti výher.

Earl Boykins (vpravo) z Milwaukee byl nejlepším hráčem na palubovce.

"Řekl jsem jim, že hůř už hrát nejde," prohlásil po zápase trenér Lakers Phil Jackson. "Stalo se to, čeho jsem se obával. Ve druhé půli jsme hráli zoufale a už jsme se z toho nevzpamatovali," dodal.

Lakers dohrávali zápas bez Kobeho Bryanta, který byl dvě minuty před koncem vyloučen po dvou technických chybách. Opora domácího týmu, který v sobotu čeká duel s hvězdným Miami, si v utkání připsala 21 bodů. Lepší byl pouze hostující Earl Boykins s 22 body.

V dobrých výkonech pokračují basketbalisté Dallasu, kteří po pondělní výhře nad Miami tentokrát zvítězili 105:99 v Orlandu a z posledních 17 zápasů si připsali už 16. vítězství. "Momentálně cítíme, že jsme jeden z nejlepších týmů v lize, možná dokonce ten úplně nejlepší," řekl autor 20 bodů Caron Butler. "Hrajeme skvěle a chceme toho co nejvíc využít," dodal.

Výsledky NBA
Charlotte - Oklahoma City 81:99, Chicago - Philadelphia 121:76, LA Lakers - Milwaukee 79:98, Memphis - New Jersey 94:101, Orlando - Dallas 99:105, Sacramento - Golden State 109:117 po prodl..
4. Portland 29 15 14 51,7
5. Minnesota 29 6 23 20,7

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.