Rubriky:

Míčové sporty

O světové zlato si zahrají házenkáři Francie a Dánska

28. ledna 2011 19:49 - MALMÖ

Házenkáři Francie a Dánska si zahrají v neděli o titul na mistrovství světa ve Švédsku. Obhájci předloňského titulu Francouzi si dnes poradili s domácím Švédskem 29:26, Dánové v dramatičtějším duelu zdolali 28:24 Španělsko.

 

Yves Herman, Reuters

Francouzi dál kralují velkým turnajům posledních let. Po zlatých medailích z mistrovství Evropy, mistrovství světa a olympiády mohou nyní přidat čtvrtý titul během tří let.

Do utkání sice vstoupili lépe Švédové, na větší než dvoubrankový náskok se ale nedostali. Nejlepší světový brankář Omeyer sice pustil za svá záda první čtyři pokusy Seveřanů, poté však svůj tým několikrát podržel a rázem se skóre otočilo.

Rozhodnuto bylo prakticky ve 40. minutě, kdy se Francie dostala do šestibrankového vedení. Následný tlak a několik chyb soupeře sice Švédové zužitkovali ke zkorigování na 23:25, závěrečné drama ale Francouzi nepřipustili.

Druhé semifinále bylo dlouho vyrovnané, i když se Španělé ani jednou nedostali do vedení. Šňůra tří branek z úvodu druhého poločasu posadila do sedla dosud stoprocentní Dány, Španělé se však ještě jednou vzepjali a při oslabení deset minut před koncem vyrovnali. Další nedisciplinovaností se ale připravili o šanci alespoň na prodloužení a Seveřané je ztrestali několika rychlými góly.

MS v házené mužů ve Švédsku:
Semifinále:
Francie - Švédsko 29:26 (15:12), Dánsko - Španělsko 28:24 (12:12).
O 5. místo:
Island - Chorvatsko 33:34 (16:14).
O 7. místo:
Maďarsko - Polsko 31:28 (16:14).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty