Českobudějovičtí volejbalisté ztratili s Ústím jen první set

Českobudějovičtí vítězové základní části extraligy volejbalistů vstoupili do play off domácí výhrou 3:1 nad Ústím nad Labem. Na úvod čtvrtfinálových duelů uspěly také Zlín, po dramatickém tie-breaku Liberec a nečekaně i Příbram. Druhé zápasy sérií na tři vítězství se hrají ve čtvrtek.

Jihočeští svěřenci trenéra Petra Broma se rozjeli k očekávané výhře nad Ústím až po ztraceném prvním setu. Myšlenky na případný další nezdar s protivníkem, který je v sezoně dokázal dvakrát ze tří vzájemných duelů porazit, ale potom rychle zaplašili. Zejména v posledním dějství byla jejich převaha jednoznačná, vedli už 13:2.

Liberecká Dukla odehrála v Ostravě více než dvouhodinový pětisetový zápas se šťastným koncem. V rozhodujícím tie-breaku hosté odvrátili jeden mečbol a za stavu 20:19 sami využili svou šestou možnost utkání ukončit.

Příbram pod vedením reprezentačního trenéra Jana Svobody opět ukázala, že utkání play off hrát umí. Loni překvapivě vyřadila Ostravu, teď po výtečném začátku zápasu vyhrála v hale třetích Benátek nad Jizerou 3:1.

Hladkou domácí výhrou tak do čtvrtfinále vstoupil pouze Zlín, i když mu Havířov kladl značný odpor. Po prvním setu se hra vyrovnala a domácí hráči získali obě další sady až v dramatických koncovkách.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy mužů - 1. zápasy:
Zlín - Havířov 3:0 (17, 26, 25)
Rozhodčí: Pavelek, Pecháček. Čas: 91 min. Diváci: 480.
Ostrava - Liberec 2:3 (22, -22, -18, 17, -19)
Rozhodčí: Kovář, Dočkal. Čas: 129 min.
Benátky nad Jizerou - Příbram 1:3 (-17, -18, 23, -16)
Rozhodčí: Krtička, Fink. Čas: 101 min.
České Budějovice - Ústí nad Labem 3:1 (-20, 22, 14, 12)
Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Čas: 100 min.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.