Na stadionu v Cardiffu uvidí přenos z MS v ragby 65 tisíc lidí

14. října 2011 12:54 - CARDIFF

Televizní přenos semifinále mistrovství světa v ragby mezi Walesem a Francií bude na stadionu v Cardiffu sledovat víc fanoušků než samotný zápas v Eden Parku v Aucklandu. Podle agentury AP na Millennium Stadium dorazí 65 tisíc lidí, zatímco kapacita novozélandské arény je o pět tisíc míst menší.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Vstupenky na přenos zápasu v Cardiffu rozdával zdarma velšský svaz a reakce lidí prý funkcionáře nepřekvapila. "Vždycky jsme věřili, že máme nejlepší fanoušky na světa a tohle je důkaz. Od chvíle, kdy jsme oznámili, že pro ně otevřeme stadion, byl jejich zájem fantastický," prohlásil výkonný ředitel svazu Roger Lewis.

Wales bude hrát o první postup do finále v historii. V semifinále mistrovství světa je tým trenéra Warrena Gatlanda podruhé, naposledy se v něm objevil v roce 1987. Francie je v semifinále pošesté, ale jen dvakrát dokázala uspět. Ve finále v obou případech v letech 1987 a 1999 prohrála.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.