Duel českých týmů ve Vyzývacím poháru skončil lépe pro Prostějov

PROSTĚJOV

Vzájemný souboj českých celků ve druhém kole Vyzývacího poháru basketbalistů skončil lépe pro domácí Prostějov. Hanáci zvítězili nad Pardubicemi 82:76 a vedou skupinu C.

"Pohárově" zkušenější Orli poprvé lehce odskočili v první čtvrtině, kdy od stavu 12:11 předvedli devítibodovou šňůru zásluhou dvojice Gadri - Peterson. Ve druhé části už to bylo dokonce o dvanáct bodů ve prospěch Prostějova, ale Pardubice se trpělivou hrou dokázaly vrátit do zápasu.

Na začátku druhé půle to tak bylo znovu jen o dva body, ale pak Prostějov ovládl klíčovou pasáž, když následných pět minut hry vyhrál 17:5 a zadělal si na výhru.

Hosté sice znovu zabojovali a dokonce srovnali dvě minuty před koncem na 76:76, ale dotahováním ztráty přišli o mnoho sil, které jim pak v koncovce chyběly. Posledních šest bodů dal Prostějov a slavil druhou výhru v soutěži.

Hlavní zásluhu na tom měl autor 25 bodů a sedmi doskoků Peterson, dalších 16 bodů přidal Smith a 15 Gadri. Za poražené byl nejlepším střelcem s 18 body Arnold, 14 bodů zaznamenal Tomáš Tóth.

V příštím kole hostí Prostějov doma Roanne a v Pardubicích se představí BC Hoverla.

Vyzývací pohár basketbalistů - 2. kolo:
Skupina C:
BK Prostějov - BK Pardubice 82:76 (25:18, 45:41, 67:60)
Nejvíce bodů: Peterson 25, Smith 16, Gadri 15 - Arnold 18, T. Tóth 14, Muirhead 13, Hampton 10. Fauly: 21:16. Trestné hody: 11/8 - 18/12. Trojky: 8:4.
20:00 Chorla Roanne - BC Hoverla.