Pražanky zničily Ružomberok, Brno prohrálo

PRAHA/BRNO

Dva české týmy v basketbalové Eurolize žen si prohodily role. Zatímco u Brňanek jsou fanoušci zvyklí na vítězství, USK Praha v prestižní soutěži spíše paběrkuje. Ve středu však bylo vše jinak, Pražanky ve 12. kole potřetí vyhrály, když roznesly Ružomberok. Naopak Brno ztratilo ve druhé půli zápas s polskou Gdyní.

Basketbalistky USK Praha oplatily poslednímu celku skupiny A z Ružomberka porážku z prvního vzájemného duelu i s úroky a vyhrály vysoko 76:46.

Důležité a prestižní utkání se odehrávalo podle pražských not. Vysokoškolačky šly hned do vedení a obstály i v těžké zkoušce, když slovenský tým v osmé minutě zlikvidoval šestibodové manko a krátce byl sám ve vedení. Pražanky krizi překonaly a zbytek zápasu už byl v jejich režii.

K vítězství nakročily domácí hráčky během třetí čtvrtiny. Slovenky nedávaly koše ani z jasných pozic a USK rázem vedl už o devatenáct bodů. Deseti nastřílenými body zazářila především křídelnice Voračková.

Možnému obratu v utkání v tu chvíli snad věřil už jenom neúnavně povzbuzující fanklub protivníka. Překvapení se ale na Folimance nekonalo. Zbývající duely Evropské ligy odehrají Pražanky, jimž v tabulce patří šestá pozice, v Chieti a v Šoproni.

Brno ztratilo zápas

Basketbalistky Brna prohrály v Eurolize s polskou Gdyní 63:65. Přitom ještě v poločase vedly o sedm bodů. O zvratu rozhodl střelecký výpadek českých mistryň po změně stran, kdy pět minut nezaznamenaly ani bod. V závěrečných dvou zápasech základní části hraje Brno v Parmě a v maďarské Pécsi.

"O naší prohře zřejmě rozhodl slabší výkon ve třetí čtvrtině zápasu, kdy se nám nepodařilo prosadit se v útoku. Bohužel musím konstatovat, že pouze hráčky z pole bez pomoci pivotek takové utkání nemohou zvládnout. Soupeřky nás přehrávaly útočným doskakováním," poznamenal kouč Brna Jan Bobrovský.