Welsch nasbíral dvacet bodů, Boston těsně prohrál

NEW YORK

Obrovskou smůlu měli basketbalisté Bostonu, v sestavě i s Jiřím Welschem, ve čtvrtečním utkání s LA Clippers. Na palubovce soupeře dokázali v poslední čtvrtině dohnat devítibodový náskok, prodloužení se ale nedočkali. Necelé dvě sekundy před koncem o těsném vítězství domácích 102:100 rozhodl Eddie House.

V týmu poražených tentokrát tolik nezářil Paul Pierce, nejlepším střelcem Celtics byl Ricky Davis s třiadvaceti body.

Welsch strávil na hřišti celých 43 minut, spolu s Piercem byl nejvytíženějším hráčem Bostonu. Český basketbalista proměnil šest trestných hodů, dvakrát proměnil trojkový pokus a čtyřikrát se trefil z pole. Navíc přidal čtyři doskoky a tři asistence.

Boston vstoupil do utkání lépe, po první čtvrtině vedl o pět bodů, v polovině utkání už ale musel dohánět ztrátu. Snaha o vyrovnání nesla v závěru ovoce, poslední čtvrtinu hosté vyhráli 25:17, Houseova trefa v poslední chvíli ale rozhodla o výhře Clippers.

Minnesota - Sacramento 92:75
Nejvíc bodů: Garnett 22 - Stojakovič 15.
Seattle - Philadelphia 101:112
Nejvíc bodů: Allen 31 - Iverson 40.
Los Angeles Clippers - Boston 102:100
Nejvíc bodů: Brand 39 - Davis 23 (Welsch 20).
Středozápadní divize:
1. Minnesota391572,2