Ve Starých Jablonkách poprvé triumfovali volejbalisté z Lotyšska

Stare Jablonki

Formu, která je dovedla až k nečekanému olympijskému bronzu, dokázali lotyšští plážoví volejbalisté Martinš Plavinš a Janis Šmedinš zúročit i na grandslamovém turnaji Světového okruhu v Polsku. Ve finále ve Starých Jablonkách dnes porazili rakouskou dvojici Clemens Doppler, Alexander Horst 2:0 a připsali si první triumf v kariéře.

Lotyšský pár Martinš Plavinš a Janis Šmedinš se raduje.

V semifinále Lotyši zdolali olympijské vítěze z Pekingu Američany Todda Rogerse a Phila Dalhaussera, kteří ve Starých Jablonkách dominovali loni i předloni. Petr Beneš s Přemyslem Kubalou se po třech porážkách ve skupině dělili o 25. místo.

Turnaj žen vyhrály Brazilky Larissa a Juliana. Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou sice v Polsku dokázaly porazit i trojnásobnou olympijskou šampionku Kerri Walshovou z USA, ale o postup do semifinále usilovaly znovu marně. Už pošesté v sezoně obsadily páté místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů (grandslam) ve Starých Jablonkách (Polsko):
Finále: Plavinš, Šmedinš (12-Lot.) - Doppler, Horst (25-Rak.) 2:0 (19, 20),
o 3. místo: Rogers, Dalhausser (4-USA) - Gibb, Rosenthal (2-USA) bez boje.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.