Nymburk znovu deklasoval USK, Ostrava vyrovnala sérii

Basketbalisty Nymburka dělí jedno vítězství od postupu do semifinále play off české ligy. V druhém utkání čtvrtfinále vyhráli na palubovce USK Praha znovu jednoznačně 108:47 a v sérii vedou 2:0. Třetí zápas, který už může rozhodnout o postupujícím, se hraje v pátek v Nymburku.

Basketbalisté Nymburka

Naopak série mezi Ostravou a Kolínem bude minimálně čtyřzápasová, neboť Slezané napravili úvodní domácí zaváhání a vyhráli v Kolíně jasně 84:52. Hned šestice hráčů k tomu přispěla dvouciferným počtem bodů. Dufault a Wilson zaznamenali double double.

Devítinásobní úřadující mistři z Nymburka o své výhře rozhodli už na rozmezí první a druhé čtvrtiny, kdy zaznamenali šňůru 21:0. Trpělivě hledali volné pozice, naopak hráči USK se přes velmi dobrou obranu hostí těžko prosazovali a do střel se museli nutit. Už v prvním poločase tak Nymburk utekl na rozdíl 32 bodů a nic na tom nezměnila ani Votroubkova šťastná trojka z otočky s poločasovým klaksonem.

I ve druhé půli hosté náskok zvyšovali, zatímco USK nepomohl ani návrat Mena po zranění. Meno sice spolu se Šotnarem dělal obraně Nymburka největší problémy, ale favorit po výhře o 48 bodů v úvodním duelu i dnes Pražany jednoznačně přehrál.

"Posledních šest sedm utkání hrajeme hodně dobře a dnes jsme to potvrdili. Soupeř v této sezoně překvapoval, ale v náš prospěch hovoří zkušenost a kvalita. USK má náš respekt, ale hodláme sérii ukončit co nejrychleji," řekl trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy:
Kolín - Ostrava 52:84 (21:18, 30:39, 41:61)
Nejvíce bodů: Ubilla 12, Field 10 - Wilson 17, Ames 13, Gniadek a Dufault po 12, Stehlík 11, Číž 10. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Kapl. Fauly: 15:18. Trestné hody: 15/10 - 9/6. Trojky: 4:10. Stav série: 1:1.
USK Praha - Nymburk 47:108 (10:21, 24:53, 37:84)
Nejvíce bodů: Šotnar 15, Slavík a Votroubek po 7 - Carter 17, Hruban 15, Palyza 14, Rančík a Efevberha po 13. Rozhodčí: Hruša, Macela, Baloun. Fauly: 19:17. Pět chyb: 33. Naymick, 38. Rančík (oba Nymburk). Trestné hody: 12/8 - 19/15. Trojky: 3:9. Stav série: 0:2.
Pardubice - Děčín 62:52 (21:15, 35:34, 46:46)
Nejvíce bodů: Bohačík 15, Nelson 14, Žabas 11, Muirhead 10 - Houška 9, Soukup a Alič po 7. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Kučera. Fauly: 20:26. Trestné hody: 35/26 - 14/7. Trojky: 2:5. Stav série: 1:1.