NBA: Hráči Dallasu a Washingtonu nastříleli 257 bodů

Ani 120 bodů nestačilo basketbalistům Washingtonu na vítězství v úterním utkání NBA v Dallasu. Domácí tým vylepšil střelecký rekord sezóny na 137 bodů a Němec Dirk Nowitzki překročil v zámořské lize desetitisícovou hranici. Kanonýrem zápasu byl ale hostující Gilbert Arenas s 43 body.

Trenér domácího celku Don Nelson se tak zhruba na tři týdny se svými svěřenci rozloučil vítězně. Ve čtvrtek totiž odchází na operaci ramene. "Koučuje tady od té doby, co jsem sem přišel. Bude zvláštní neslyšet, jak na mě ječí ze střídačky," poznamenal autor 25 bodů Michael Finley.

Mavericks již v utkání vedli o 30 bodů, ale Nelson v závěru nemohl nechat odpočinout základní sestavu, protože hosté stáhli ztrátu na jedenáct bodů. "Dnes to bylo jako hodný, zlý a ošklivý," pomohl si Nelson názvem starého westernu s Clintem Eastwoodem.

"V prvním poločase jsme se předvedli skvěle, v téhle lize se ale s náskokem 30 bodů hraje těžce. Soupeř po nás šel a my jsme se s tím moc dobře nevyrovnali," tvrdil kouč, jehož ve funkci dočasně nahradí asistent Avery Johnson.

Detroit prohrál v Orlandu

Den po vítězství nad nejlepším týmem letošního ročníku soutěže Phoenixem podlehli detroitští obhájci titulu v Orlandu. Domácí Magic vyhráli 103:101 a utnuli vítěznou sérii Pistons po šesti duelech.

Velkou zásluhu na tom měl Hedo Turkoglu, jenž nastoupil poprvé v sezóně v základní sestavě a zaznamenal díky tomu nejlepší střelecký výkon v ročníku. Z 29 bodů navíc trefil čtyři z trestných hodů v posledních sekundách a zajistil Orlandu výhru. "Momentálně si věřím, doufám, že to bude pokračovat," řekl turecký basketbalista, jenž proměnil i tři trojkové pokusy.

Dva z pěti nočních zápasů muselo rozhodnout až prodloužení. Sacramento porazilo v nastaveném čase 113:107 hosty z Portlandu, hráči Denveru si odvezli výhru 116:110 ze Seattlu.

Orlando - Detroit 103:101
Nejvíc bodů: Francis 32 - Hamilton 26.
Nejvíc doskoků: Howard 13 - B. Wallace, R. Wallace 7.
Nejvíc asistencí: Francis 6 - Billups 7.
Houston - Indiana 74:87
Nejvíc bodů: McGrady 28 - Tinsley 28.
Nejvíc doskoků: Jao Ming 9 - J. O'Neal 7.
Nejvíc asistencí: Sura 6 - Barry, Howard, McGrady 7.
Dallas - Washington 137:120
Nejvíc bodů: Stackhouse 29 - Arenas 43.
Nejvíc doskoků: Henderson 12 - Jamison 10.
Nejvíc asistencí: Terry 7 - Dixon 6.
Sacramento - Portland 113:107 pp
Nejvíc bodů: Webber 32 - Van Exel 30.
Nejvíc doskoků: Webber 13 - Przybilla 22.
Nejvíc asistencí: Bibby 9 - Stoudamire, Van Exel 8.
Seattle - Denver 110:116 pp
Nejvíc bodů: Radmanovic 25 - Miller 30.
Nejvíc doskoků: Evans 10 - Camby 24.
Nejvíc asistencí: Ridnour 8 - Anthony, Camby, Miller 5.
1. Seattle36271073,0
2. Minnesota37191851,4