Washington - Dallas 78:87Wizards v NBA nezvládli závěr, Veselý do hry nezasáhl

Basketbalisté Washingtonu podlehli v novoročním programu NBA ve své hale Dallasu 78:87, Jan Veselý v domácím týmu do zápasu nezasáhl. O překvapení dne se postaralo Toronto, které relativně snadno přehrálo nejlepší celek Východní konference Indianu 95:82.

Texaský celek dotáhl k výhře Monta Ellis s 23 body.

Washingtonští Wizards ještě pět minut před koncem vedli 74:70, ale zbytek utkání ovládli hosté poměrem 17:4. Mavericks dokázali zvítězit, přestože se trápil Dirk Nowitzki, tradiční dallaská opora tentokrát zaznamenala jen devět bodů.

Texaský celek dotáhl k výhře Monta Ellis s 23 body, Washington vedl s 22 body John Wall. Obě mužstva ale měla úspěšnost střelby pod 40 procent. "Byl to ošklivý zápas. Myslím, že jsme poslali NBA o několik let zpátky," konstatoval Nowitzki.

Hráči Toronta zvítězili počtvrté v řadě, ve středu si poradili i s vedoucím celkem Východní konference. Po přestupu Rudyho Gaye do Sacramenta vyhrálo Toronto devět z 12 utkání.

Proti Indianě vedl Raptors DeMar DeRozan s 26 body, Kyle Lowry přidal 13 bodů a 14 asistencí. Nejlepším střelcem Pacers byl i přes problémy s fauly pivot Roy Hibbert s 16 body.

Nuggets prohráli už poosmé za sebou

Philadelphia zvítězila v Denveru 114:102. Nuggets prohráli už poosmé za sebou, což se jim stalo naposledy na jaře roku 2003. Hned sedm hráčů Sixers dalo dvouciferný počet bodů, nejlepším střelcem byl s 23 body Evan Turner.

Minnesota přehrála New Orleans 124:112. Také Timberwolves měli ve svých řadách sedm hráčů, kteří nastříleli deset a více bodů, nejlepším byl Nikola Pekovič s 22 body. Pelicans naproti tomu nestačilo 25 bodů Ryana Andersona.

V posledním novoročním utkání Los Angeles Clippers porazili Charlotte 112:85. Ještě v poločase přitom bylo skóre vyrovnané 56:56. Clippers vedl Blake Griffin s 31 body a 12 doskoky, Jared Dudley si šesti trojkami pomohl k 20 bodům.