Basketbalistky Vilniusu získaly třetí místo v Evropské lize

SAMARA

Basketbalistky Vilniusu porazily v zápase o třetí místo v Evropské lize tým MiZo Pécs 68:60. Maďarský klub tak nezopakoval umístění z loňského ročníku, kdy v souboji o bronz porazil Brno.

Litevky přitom vstoupily do utkání bez potřebné koncentrace a jejich obrana byla hodně propustná. Aktivně hrající Maďarky se prosazovaly rychlými protiútoky a hlavně větším důrazem pod košem. Po pěti minutách vedly už 12:2 a o minutu později 16:4. Litevky ve druhé čtvrtině zpřesnily hru v defenzivě a začalo se jim dařit i zakončení. Postupně snížily až na 25:28, klid Pécsi před pauzou dala trojkou v poslední sekundě Fegyvernekyová.

Po změně stran už Vilnius své soupeřky přehrával, rychlé protiútoky nejčastěji zakončovaly Američanka Douglasová a pivotka Streimikyteová. Ve 28. minutě vyrovnal na 42:42 a postupně získal až desetibodový náskok. Maďarky se ještě v závěru pokoušely o zvrat, snížily na čtyřbodový rozdíl, ovšem jejich nepřipraveným střeleckým pokusům chyběla přesnost.

Výsledek - o 3. místo:
Lietuvos Vilnius - MiZo Pécs 68:60 (8:19, 27:34, 48:46)
Nejvíce bodů: Douglasová 19, Streimikyteová 16, Valentieneová 11, Baranauskaiteová 10 - Fegyvernekyová 14, Dapová 11, Béresová 10. Rozhodčí: Širks (Izr.), Andersonová (Fin.). Fauly: 18:23. Trestné hody: 17/12 - 18/11. Trojky: 4:3. Diváci: 1600. Nejlepší hráčka: Douglasová.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.