Rubriky:

Míčové sporty

Kolocová se Slukovou na grandslamu v Polsku dvakrát vyhrály

20. srpna 2014 16:21 - Stare Jablonki

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vyhrály dva zápasy ve skupině grandslamu Světového okruhu v Polsku a mají jisté play off. České jedničky se ve čtvrtek ve Starých Jablonkách utkají se Slovenkami Natálií Dubovcovou a Dominikou Nestarcovou o prvenství ve skupině C a přímý postup do 2. kola vyřazovacích bojů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kolocová se Slukovou nejdříve zdolaly Švédky Camillu Nilssonovou a Tadvu Yokenovou 2:1 na sety. První sadu české jedničky ztratily 19:21, druhou získaly jasně 21:7 a v tie-breaku uspěly poměrem 15:11. "Žádná krása to nebyla, ale výhra je výhra," komentovaly na facebooku letošní vítězky z Prahy a Berlína.

Ve Starých Jablonkách podle Kolocové se Slukovou hodně fouká. "Počasí se v zvenclo, fouká jak o život," napsaly beachvolejbalistky. Druhý zápas přesto zvládly lépe a Kanaďanky Heather Bansleyovou a Sarach Pavanovou porazily dvakrát 21:18. "Mnohem lepší výkon," pochválily se Kolocová se Slukovou.

Žádný další český pár v hlavní soutěži není. Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou, Jan Hadrava s Přemyslem Kubalou i Robert Kufa s Martinem Tichým skončili v kvalifikaci.

Turnaj kategorie grandslam Světového okruhu mužů a žen v plážovém volejbalu ve Starých Jablonkách (Polsko):
Muži - kvalifikace:
1. kolo:
Ljamin, Barsuk (20-Rus.) - R. Kufa, Tichý (13-ČR) 2:0 (16, 18)
2. kolo:
Jakovlev, Kulešov (5-Kaz.) - Kubala, Hadrava (12-ČR) 2:1 (-18, 15, 10)
Ženy:
Skupina C:
Kolocová, Sluková (3-ČR) - Nilssonová, Yokenová (30-Švéd.) 2:1 (-19, 7, 11)
Kolocová, Sluková - Bansleyová, Pavanová (19-Kan.) 2:0 (18, 18).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty