Rubriky:

Míčové sporty

Sluková, Hermannová - Abalakinová, Syrcevová 2:1

Plážové volejbalistky Sluková s Hermannovou jsou spolu poprvé v semifinále

23. října 2015 12:52 - Antalya
(Aktualizováno: 23. října 2015 17:22)

Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou se v turecké Antalyi poprvé společně probojovaly do semifinále turnaje Světového okruhu. O účast ve finále budou v sobotu hrát s nasazenými šestkami Jennifer Kessyovou a Emily Dayovou z USA.

 

Vlastimil Vacek, Právo

České reprezentantky si dnes v play off v nevlídném počasí v dešti a větru poradily s dvěma ruskými páry. Nejprve zvítězily nad dvojicí Alexandra Mojsejevová, Anastasia Barsuková 21:17 a 21:14. Ve čtvrtfinále sice poprvé na turnaji ztratily set, ale Julii Abalakinovou a Jekatěrinu Syrcevovou nakonec zdolaly 11:21, 21:12 a 15:13.

"V horších podmínkách jsem snad ani nehrála. Tohle už je hodně za hranicí normálního beachvolejbalu," řekla spolupracovníkovi ČTK Sluková. Během celého zápasu pršelo, foukalo, což ovlivňovalo podání i nahrávky, a v tie-breaku se dokonce blýskalo.

"Právě jsem říkala Markétě, že se nám blýská na lepší časy, a od té chvíle jsem začala hrát hrozně. Takže už to příště neřeknu a budu se soustředit na hru," smála se Hermannová.

Postupem do semifinále Sluková s Hermannovou překonaly páté místo ze Soči, které vybojovaly začátkem září. Přitom do Turecka odjížděly v nejistotě po nedávném zranění kotníku Slukové.

Pár tvoří od léta a v Antalyi společně absolvují pátý turnaj Světového okruhu. Obě už v elitním seriálu získaly titul: Sluková v Praze a Berlíně s Kristýnou Kolocovou, Hermannová loni v prosinci v Jihoafrické republice s Martinou Bonnerovou.

V Antalyi už dohráli David Kufa a David Lenc. Mistři republiky na prvním společném turnaji Světového okruhu prohráli s Dány Kildegaardem a Abellem po obrovské bitvě 14:16 ve třetím setu a skončili ve skupině poslední. V turnaji se dělí o 25. místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Antalyi (Turecko):
Muži:
Skupina A:
Kildegaard, Abell (17-Dán.) - D. Kufa, Lenc (32-ČR) 2:1 (-18, 22, 14)
Česká dvojice skončila ve skupině poslední a dělí se o 25. místo.
Ženy:
Osmifinále:
Sluková, Hermannová (13-ČR) - Mojsejevová, Barsuková (23-Rus.) 2:0 (17, 14)
Čtvrtfinále:
Sluková, Hermannová - Abalakinová, Syrcevová (14-Rus.) 2:1 (-11, 12, 13)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty