Basketbalisté Děčína pojistili šestou výhrou v řadě druhé místo

Basketbalisté Děčína prodloužili v osmém kole díky výhře v Ostravě 67:56 sérii vítězných zápasů na šest a pojistili si druhou příčku za vedoucím Nymburkem. Ostravě nepomohlo ani 28 bodů amerického pivota Dariana Hookera. Za Děčín se v tabulce posunuly Pardubice, které si doma snadno poradily s posledním Brnem (85:58) a vystřídaly na třetím místě Opavu.

Děčínský trenér Pavel Budínský.

Slezané v šlágru kola a repríze souboje o třetí místo z minulého ročníku nestačili na domácí Prostějov. Po nepovedené první čtvrtině (9:24) nakonec podlehli obhájcům bronzu 69:78.

"Začátek zápasu se nám povedl, dobře jsme stříleli, takže nám narostlo sebevědomí. Dobře jsme bránili, byli jsme koncentrovaní. Tak jak to bývá, pod strachem, že o jasné vedení můžeme přijít, začali jsme kupit chyby. Jsem rád, že jsme celý zápas vedli, takže jsme to díky náskoku z první čtvrtiny těsně udrželi," radoval se trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Svitavy po čtyřech vítězných zápasech v řadě podruhé za sebou prohrály, tentokrát doma s Kolínem 69:75. Ve spodní polovině tabulky si USK Praha prohodil pořadí s Jindřichovým Hradcem, který i díky 27 bodům Michala Mareše zdolal 92:70.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 8. kolo:
Ostrava - Děčín 56:67 (10:15, 28:38, 39:52)
Nejvíce bodů: Hooker 28, P. Bohačík 8, Bratčenkov 7 - Vydral 20, Šiška 9, Stria 8.
Pardubice - Brno 85:58 (15:12, 40:23, 63:41)
Nejvíce bodů: Švrdlík a Pandula po 14, Sanders 13, Škranc 12 - Cumberbatch 19, Egwuonwu 14, Nehoda a Zachrla po 5.
Prostějov - Opava 78:69 (24:9, 48:36, 63:54)
Nejvíce bodů: Palyza 15, Marko a Slezák po 12 - Blažek 25, Šiřina 12, Gniadek 9.
Svitavy - Kolín 69:75 (18:15, 38:33, 52:58)
Nejvíce bodů: Teplý 22, Jones a Jaroš po 12 - Horák 20, Allen 16, Ličartovský 12, Vocetka 11.
USK Praha - Jindřichův Hradec 92:70 (29:22, 57:40, 77:58)
Nejvíce bodů: Mareš 27, Šafarčík 14, J. Bohačík 11, Slavík a Alič po 10 - Vošlajer 23, Šoula 17, Zuzák 16.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.