Olomoucké volejbalistky počtvrté porazily Frýdek-Místek 3:0

Série 16 servisů Pauly Kubové určila ráz dnešního utkání volejbalové extraligy mezi Frýdkem-Místkem a Olomoucí. Domácí Sokolky vedly v prvním setu 6:4, ale poté přišla na podání devětadvacetiletá slovenská univerzálka, a než její bývalý tým na druhé straně sítě získal další bod, byly favorizované Hanačky ve vedení 20:6.

Set pak vyhrály 25:7 a i zbylé sady byly zcela pod kontrolou třetího týmu tabulky. Olomouc i čtvrtý vzájemný souboj v sezoně včetně dvou pohárových čtvrtfinále vyhrála 3:0.

Stejně hladkou výhru slavily i vedoucí Prostějov proti Přerovu a čtvrtý Olymp Praha na palubovce outsidera soutěže SG Brno.

Uniqa extraliga volejbalistek - 14. kolo:
Frýdek-Místek - Olomouc 0:3 (-7, -16, -17)
Nejvíce bodů: Pavelková 8, Mitregaová 7, K. Závodná 6 - Kubová 14, Dědíková 13, V. Závodná 11, Košická 10.
Prostějov - Přerov 3:0 (23, 17, 20)
Nejvíce bodů: Vargasová 16, Steenbergenová a Matienzová po 9 - Polášková 11, Svobodová 9.
SG Brno - Olymp Praha 0:3 (-17, -6, -15)
Nejvíce bodů: Kopáčová 9, Černá 4 - Nová 15, Hodanová 10, Šimáňová 8.
1.Prostějov1413141:51132:79040
2.Ostrava1211133:111044:89331
3.Olomouc129328:11914:73127
4.Olymp Praha138525:20996:92822