Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky na ME narazí na Srbsko, Nizozemsko a Belgii

24. listopadu 2016 16:06 - Baku
(Aktualizováno: 24. listopadu 2016 16:46)

České volejbalistky se na mistrovství Evropy v příštím roce utkají v základní skupině D se Srbskem, Nizozemskem a Belgií. Rozhodl o tom dnešní los v Baku, které bude jedním ze tří dějišť šampionátu.

 

Český volejbalový svaz, Facebook

Hrát se bude také v gruzínské metropoli Tbilisi a v Gandže, druhém největším městě Ázerbájdžánu, které bude hostit právě "českou" skupinu D. Jubilejní třicátý kontinentální šampionát volejbalistek se uskuteční od 20. září do 1. října.

Turnaj se bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, jejichž vítězové postoupí do čtvrtfinále a druhý a třetí tým do osmifinále. Zlato budou obhajovat Rusky, které mohou získat titul mistryň Evropy potřetí za sebou.

Srbsko a Nizozemsko patří v posledních letech k evropské špičce. V aktuálním světovém žebříčku je Srbsko třetí a Nizozemsko sedmé. Na předchozím mistrovství Evropy v loňském roce skončilo Nizozemsko druhé po finálové prohře s Ruskem a Srbsko vybojovalo bronzové medaile. Snadným soupeřem nebude ani Belgie, která byla šestá. České volejbalistky obsadily jedenácté místo.

Česká reprezentace se na ME probojovala pošesté za sebou. Účast na ME si zajistila až v barážovém utkání se Slovenskem. V kvalifikační skupině obsadily české volejbalistky druhé místo za Běloruskem, poté nečekaně rezignoval německý kouč národního celku Alexander Waibl a v baráži už reprezentaci vedl jeho asistent Zdeněk Pommer mladší.

Los ME volejbalistek 2017 v Ázerbájdžánu a Gruzii (20. září - 1. října):
Skupina A (Baku):
Ázerbájdžán
Německo
Polsko
Maďarsko
Skupina B (Tbilisi):
Gruzie
Itálie
Chorvatsko
Bělorusko
Skupina C (Baku):
Rusko
Turecko
Bulharsko
Ukrajina
Skupina D (Gandža):
Srbsko
Nizozemsko
Belgie
Česká republika
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty