Čeští florbalisté budou hrát na akademickém MS o zlato

SEINÄJOKI

Čeští florbalisté si zahrají na akademickém mistrovství světa ve finském městě Seinäjoki o zlato. Postup do finále si zajistili díky výhře 6:4 nad domácím Finskem, s kterým se v neděli od 15:00 také utkají o nejcennější kov. Švédové, obhájci triumfu z premiérového šampionátu v roce 2006 v Bernu, se utkají jen o bronz s Lotyšskem.

Domácí Finsko už mělo před utkáním finálovou účast jistou a po první třetině vedlo 2:0. Jenže český tým v druhé části zabral. Na Zozulákovo snížení ještě odpověděl svou druhou trefou v utkání Väänänen, ale Petr Kadlec s Tomašíkem vyrovnali.

Šochman s Koňaříkem pak na začátku třetí třetiny dokonali obrat a vítězství už svěřenci trenérů Lukáše Procházky a Pavla Krejčího nepustili. Helanen sice ještě snížil, ale osm vteřin před koncem zpečetil výsledek svou 16. trefou v pátém utkání turnaje Zozulák.

Čeští akademici tak postoupili z prvního místa a svou konečnou čtvrtou pozici z Bernu vylepší minimálně o dva stupínky.

Česká republika - Finsko 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
Branky: 32. a 60. Zozulák, 34. P. Kadlec, 35. Tomašík, 42. Šochman, 45. Koňařík - 17. a 33. Väänänen, 18. vlastní, 58. Helanen.
Japonsko - Lotyšsko 3:17 (1:3, 1:7, 1:7), Maďarsko - Švédsko 1:29 (0:9, 0:12, 1:8).