Rubriky:

Ostatní

Pilot Šonka při premiéře v prestižním seriálu neprošel do závodu

27. března 2010 17:18 - ABÚ ZABÍ

Český pilot Martin Šonka se při své premiéře v seriálu Red Bull Air Race v akrobatickém létání neprobojoval do hlavního závodu. Dvaatřicetiletý letec byl v pátek v Abú Zabí dvanáctý v kvalifikaci, z níž postoupilo deset pilotů, v sobotu neuspěl ani v dodatečném souboji o dvě zbývající místa.

 

www.redbullairrace.com

První závod, v němž piloti soupeří v rychlostech až 400 km/h v nízkém letu na dráze vymezené dvacet metrů vysokými nafukovacími pylony, vyhrál obhájce mistrovského titulu Paul Bonhomme před dalším Britem Nigelem Lambem. Třetí skončil Maďar Peter Besenyei.

Šonka byl klasifikován na 13. místě, porazil dva soupeře. O postup ho v silném větru připravily tři nevydařené průlety mezi pylony, za které mu rozhodčí k dosaženému času připočítali 18 sekund.

"Škoda. Hlavně mě mrzí ten první zásah, tam jsem si to měl pohlídat. Pak už jsem moc tlačil na pilu," uvedl Šonka. "Ale je to obrovská zkušenost. Teď přesně vím, co s letadlem dokáže vítr udělat, a příště toho mohu využít. Posune mě to zase o kousek dál," konstatoval.

Podle hlavního rozhodčího závodu Stanislava Bajzíka doplatil Šonka na to, že se snažil závodit. "Kdyby vsadil na jistotu, dopadl by mnohem lépe. Ale je to první závod. Určitě půjde nahoru, jen to chce čas," prohlásil.

Další závod osmidílného seriálu, kterému se přezdívá formule 1 ve vzduchu, se uskuteční 18. dubna v Perthu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní