Triatlonistka Vodičková skončila v závodu o milión dolarů devátá

Des Moines

Deváté místo a odměnu téměř čtvrt milionu korun vybojovala Radka Vodičková v nejlépe dotovaném triatlonovém závodu světa v americkém Des Moines. Filipu Ospalému se nepovedlo navázat na loňskou sedmou příčku a skončil osmadvacátý.

Prvenství v závodu o více než milión dolarů si připsali stříbrní medailisté z olympijských her v Londýně Španěl Javier Gómez a Švédka Lisa Nordénová. Ta dokázala obhájit loňské vítězství a vynahradila si alespoň částečně zklamání z olympiády, kde jen těsně prohrála se Švýcarkou Nicolou Spirigovou a marně se pak dožadovala udělení dvou zlatých medailí.

Vodičková, která skončila v Londýně dvacátá, po horším plavání v Des Moines pronikla do elitní desítky díky skvělému běhu. Pátým nejlepším časem se oproti loňsku zlepšila v konečném pořadí o pět míst a získala prémii 12.000 dolarů (237.000 korun). Za Nordénovou zaostala o necelé čtyři minuty.

Ospalý ztratil na vítězného Gómeze přes pět minut, španělský závodník vydělal 171.000 dolarů (zhruba 3,4 miliónu korun). Nejlepší triatlonista posledních let a olympijský vítěz Alistair Brownlee doběhl až čtrnáctý.