Rubriky:

Ostatní

Vzpěrač Perepečenov má vrátit osm let starý olympijský bronz

12. prosince 2012 18:25 - Moskva

Ruský vzpěrač Oleg Perepečenov má vrátit bronzovou olympijskou medaili, kterou získal už před osmi lety v Aténách. Ačkoli Mezinárodní olympijský výbor jeho případ ještě neuzavřel a po zpětném testování vzorků zatím diskvalifikoval jiné čtyři sportovce, Perepečenova už vyzval k vrácení kovu Ruský vzpěračský svaz.

"Volali mi (ze svazu) a řekli, ať medaili vrátím," prozradil dnes třetí nejlepší vzpěrač z aténské olympiády ve váhové kategorii do 77 kg. "I když to MOV pořád řeší, mám pocit, že se brzy něco stane. Před i po hrách v roce 2004 jsem byl testován mnohokrát a nenašli nic. Teď tvrdí, že našli nějakou podivnou látku, která je navíc vzpěrači úplně k ničemu," dodal.

Pokud ho MOV uzná vinným, třetí místo dodatečně připadne Turkovi Reyhanu Arabaciogluovi.

MOV už před týdnem připravil zpětně o medaile čtyři olympioniky z Atén včetně běloruské diskařky Iriny Jatčenkové, jejíž bronz by měla dostat Věra Pospíšilová-Cechlová. Kvůli dopingu podobně dopadli také vítězný koulař Jurij Bělonog z Ukrajiny, bronzová ruská koulařka Světlana Kriveljovová a běloruský kladivář Ivan Tichon, který tehdy skončil druhý. Všichni měli v těle anabolický steroid.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní