Damm s Víznerem vyhráli v Marseille

DELRAY BEACH,COSTA DO SAUIPE,MARSEILLE

Čeští tenisté Martin Damm a Pavel Vízner, kteří v tomto roce obnovili po letech vzájemnou spolupráci, vyhráli turnaj v Marseille. Ve francouzském přístavním městě porazili v nedělním finále 7:6 a 7:5 švýcarsko-jihoafrickou dvojici Yves Allegro, Jeff Coetzee. Damm získal sedmatřicátý deblový titul v kariéře, pro Víznera to byl na okruhu ATP šestnáctý triumf ve čtyřhře.

Ve dvouhře se na turnaji s dotací 534 000 eur radoval z druhého letošního titulu Brit Andy Murray. Čtvrtý nasazený hráč si spravil chuť po vyřazení z prvního kola Australian Open, kde nestačil na pozdějšího finalistu Joa-Wilfrieda Tsongu z Francie, a navázal na lednový triumf z Dauhá.

Ve finále turnajová čtyřka porazila 6:3 a 6:4 Chorvata Maria Ančiče startujícího na divokou kartu. Pro někdejšího hráče elitní desítky, který se vinou loňské půlroční pauzy kvůli mononukleóze propadl až mimo první stovku žebříčku ATP, byla už finálová účast při jeho letošní premiéře velkým úspěchem. Naposledy se do boje o titul dostal v říjnu 2006, kdy vyhrál turnaj v Petrohradu.

Blake je ve finále turnaje v Delray Beach

Nejvýše nasazený James Blake bude finálovým soupeřem japonského překvapení Keie Nišikoriho na tenisovém turnaji v Delray Beach. Američan v sobotním semifinále porazil krajana Robbyho Ginepriho dvakrát 6:4 a po roce si zopakuje na Floridě boj o titul. Vloni rovněž jako turnajová jednička proti Belgičanovi Xavieru Malissemu neuspěl.

Moya se probil do finále v Costa do Sauipe

Finále antukového tenisového turnaje v Costa do Sauipe má obsazení přesně podle papírových předpokladů, a tedy čistě španělské. Nasazenou dvojku Nicolase Almagra totiž doplnil hlavní favorit Carlos Moya, který v sobotu v třísetové bitvě a tie-breaku rozhodující sady zlomil odpor Ekvádorce Nicolase Lapenttiho.