Rubriky:

Tenis

Berdych nenašel ve Wimbledonu na Verdaska protizbraň

27. června 2008 19:44 - LONDÝN

Bez jediného zisku protivníkova podání v pátek klopýtal zápasem s Fernandem Verdaskem nejvýše nasazený český tenista Tomáš Berdych. Po vyřazení v třetím kole Wimbledonu řekl, že mu soupeř prakticky nedal šanci, hrál skvěle a Berdych do posledního míče nenašel na Španělovu hru odpověď.

"Kdybych býval věděl, co hrát jinak, byl bych rád," řekl Berdych, jenž má přitom s Verdaskem i po dnešní porážce pozitivní bilanci. "Nezažil jsem ještě, že by hrál takový skvělý tenis. Dneska mu to sedlo, hrál skvěle, hrál bez chyb, hrál agresivně," ocenil Španěla, který je v žebříčku o dvě místa nad ním na 18. příčce.

Pro Berdycha bylo skoro nemožné se vypořádat s Verdaskovým podáním, ale Španěl měl ve své hře podle něj více zbraní. "Z jakékoli pozice byl schopen ten míč ukončit a nedal mi vůbec šanci," postěžoval si Berdych.

S letošním Wimbledonem spokojen není, a to nejen proto, že se mu nepodařilo obhájit loňskou účast ve čtvrtfinále. "Zatím to není podle představ," shrnul dosavadní průběh sezóny. "Za celou dosavadní kariéru jsem nic podobného nezažil. Je to pro mne nová situace a dává mi to nový cíl, abych se z toho dostal," nastínil své záměry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..