Rubriky:

Tenis

Barumku provází velké dopravní problémy

29. srpna 2003 17:51 - ZLÍN

Podstatně větší než v minulých letech - tak hodnotí policisté po pátečním prvním soutěžním dnu dopravní potíže při automobilové soutěži Barum Rally ve Zlíně. Policie původně oznámila, že kvůli řízení dopravy a dohledu na veřejný pořádek vyšle do terénu denně dvě stě lidí.

 

Ford Motor Company/McKlein/LAT

"Už první hodiny ale ukázaly, že je nutné posílení. V terénu je nejméně 250 policistů," uvedl mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček. Fanoušci podle něj letos začali do Zlína najíždět na rozdíl od minulých ročníků mnohem dřív a brzy zahltili centrum města. Během dne postupně přibývalo hlášených dopravních nehod. Jen za dopoledne se jich stalo deset, většinou těžkých.

'Závodník' svištěl městem
Zlínští policisté splnili, čím hrozili před začátkem Barum Rally, a hned v první den soutěže začali šlapat na paty motoristům, kteří se zhlédli v rychlé jízdě závodníků a chtěli je napodobit na silnicích. Rozestavěli ve Zlíně a okolí radary a začali měřit rychlost. "Snad každou minutu nám přibyl nový záznam," ulevil si zlínský policejní mluvčí Ivo Mitáček. Mezi hříšníky byl i jeden ze zahraničních závodníků. Kolem radaru prosvištěl v obci rychlostí 127 kilometrů za hodinu. Ani závodníci přitom nesmí mimo rychlostní zkoušky překračovat povolenou rychlost. Přestupek dostane k dořešení ředitelství soutěže.

"Zatímco dřív stačilo, když jsme například přímo ve Zlíně řídili dopravu hodinu před startem soutěže, tentokrát jsme měli plné ruce práce už čtyři hodiny předtím. Vyhrazené parkovací plochy ve Zlíně i u tratí rychlostních zkoušek v okolí města se rychle zaplnily a provoz začali komplikovat neukáznění motoristé, kteří zaparkovali, kde sami uznali za vhodné, a ztížili tak průjezd všem ostatním," dodal mluvčí.

U rychlostních zkoušek museli v pátek motoristé kvůli přemíře aut odstavit svá vozidla až pět kilometrů od trati a zbytek dojít pěšky. Pokud tedy fanoušci nejedou z velké dálky a nutně nemusí vzít s sebou auto, měli by podle policistů vyrazit pěšky nebo na kolech či motorkách. "Ostatní, kteří přijedou autem, se mohou při parkování orientovat podle mobilních informačních cedulí, kterými je pořadatelé směřují na nejvhodnější místa," zdůraznil mluvčí.

Kromě problémů s dopravou policisté už v uplynulých třech dnech, kdy se soutěžící i fanoušci začali sjíždět do města, zaznamenali na dvě desítky vloupání do zaparkovaných aut. "Všechny cennosti by si proto motoristé měli brát s sebou a nenechávat je ve vozech," dodal Mitáček.

Martina Žáčková

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..