Rubriky:

Tenis

Deštěm proklouzl Roddick, tenistům hrozí dva zápasy za den

3. září 2003 21:35 - NEW YORK

Američan Andy Roddick slavil jako jediný hráč ve středečním programu grandslamového US Open postup. Další zápasy opět zmařil déšť. Domácí tenista si na kluzkém dvorci poradil s Belgičanem Xavierem Mallisem, další více než stovka zápasů byla odložena. Tenistům tak hrozí, že budou muset odehrát i dva zápasy za den.

 

koláž Novinky s použitím ČTK

"Nikdy neříkej nikdy. Je pro mě těžké si to představit, protože jsme nikdy v podobné situaci nebyli," připustil možnost dvou zápasů za den turnajový rozhodčí Brian Earley.

Hráči ale takovou variantu jednoznačně odmítají. Šéf hráčské rady ATP Todd Martin však v rozhovoru pro deník Washington Post tuto variantu rázně odmítl. "To se nestane a nebudeme o tom vůbec diskutovat. Pokud bude potřeba, měl by se turnaj prodloužit do pondělí nebo úterý," řekl Martin.

Přesto - pokud budou chtít organizátoři dovést turnaj do cíle podle plánu, tedy v neděli, nic jiného možná nezbude. Zápasy se totiž nahromadily za poslední tři dny.

Jen ve dvouhře jsou rozehrána čtyři utkání 4. kola mužů, dvě ještě vůbec nezačala. V ženském pavouku pak zbývají dvě volná čtvrtfinálová místa. Oba duely ženské dvouhry začaly už v pondělí, během dalších dvou dnů neúspěšně pokračovaly a snad skončí dnes.

Míče jako melouny

Po jediném včerejším úspěchu, dokončeném zápase s Mallisem, si Roddick povzdechl: "Podmínky nebyly dobré. Míče byly velké jako melouny. Jsem rád, že to mám z krku." A k mokrému dvorci dodal: "Kurt byl trochu kluzký, ale pokud se mi nesmekla noha, ani nebylo znát, že je to tak hrozné."

Hráči už přesto začali diskutovat s funkcionáři tenisových organizací i pořadateli o nebezpečích, která na sportovce na mokrém dvorci číhají.

Na kurt v New Yorku ve středu nastoupili také Sjeng Schalken proti Raineru Schüttlerovi a Kim Clijstersová proti Amélii Mauresmové. Ženy zahnal zpátky do šaten déšť po třech gamech, muži hrající pozdě večer tamního času se odmítli již potřetí vrátit na kurt, protože se na něm podle nich vůbec nedalo hrát.

Muži
Dvouhra - 4. kolo
Roddick (4-USA) - Malisse (Belg.) 6:3, 6:4, 7:6 (7:5)

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..