Šafářová podlehla v Madridu světové jedničce ve třech setech

MADRID

Česká tenistka Lucie Šafářová ve čtvrtek vypadla na turnaji v Madridu ve třetím kole. Nad její síly byla světová jednička Dinara Safinová, se kterou prohrála po setech 0:6, 6:4 a 3:6. Na turnaji s dotací 3,5 miliónu dolarů tak už nemá český tenis ve dvouhře zastoupení.

Jako na houpačce si musela připadat Šafářová ve svém čtvrtém vzájemném souboji se Safinovou. I když Rusku dvakrát v minulosti porazila, začátek duelu jasně ukazoval, kdo má lepší aktuální formu. Safinová v prvním setu povolila české hráčce vyhrát jen devět výměn.

Brněnská rodačka se ale nevzdala a ve druhém setu využila slabší chvilky své soupeřky ke dvěma využitým brejkům a vedení 4:0. Sadu pak dovedla do vítězného konce a brzy vedla i v té rozhodující 2:0. Safinová však prokázala, proč je aktuální světovou jedničkou, a zápas šňůrou pěti gamů definitivně otočila výsledek ve svůj prospěch. V dalším kole ji čeká Ukrajinka Aljona Bondarenková.

Nadal postoupil bez boje

V mužském turnaji, patřícím do série Masters, se na postup do čtvrtfinále vůbec nenadřel nejvýše nasazený Rafael Nadal. Jeho německý soupeř Philipp Kohlschreiber totiž k utkání kvůli zranění levé nohy ani nenastoupil. Úplně stejný problém má i Nikolaj Davyděnko a ani on do večerního duelu proti Andymu Roddickovi nenastoupí.

Mezi nejlepší osmičkou naopak nechybí zbylí favorité Roger Federer, Andy Murray a Novak Djokovič. Všichni porazili své soupeře ve dvou setech.

Federer oplatil Jamesi Blakeovi porážku z olympijského čtvrtfinále. Americkému soupeři tentokrát na antuce nedal šanci a vyhrál 6:2 a 6:4. Domácí Tommy Robredo sehrál s Britem Murraym vyrovnanou partii jen v prvním setu, poté si světová trojka už jasně došla pro postup díky vítězství 7:5 a 6:1. Djokovič zdolal nepříjemného Itala Andrease Seppiho dvakrát 6:4.

MADRID
Muži (turnaj série Masters), dvouhra - 3. kolo:
Nadal (1-Šp.) - Kohlschreiber (Něm.) bez boje, Djokovič (3-Srb.) - Seppi (It.) 6:4, 6:4, Roddick (6-USA) - Davyděnko (10-Rus.) bez boje, Federer (2-Švýc.) - Blake (14-USA) 6:2, 6:4, Murray (4-Brit.) - Robredo (16-Šp.) 7:5, 6:1, Del Potro (5-Arg.) - Wawrinka (11-Švýc.) 4:6, 6:4, 6:4.
Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Safinová (1-Rus.) - Šafářová (ČR) 6:0, 4:6, 6:3, Szavayová (Maď.) - Azarenková (7-Běl.) 4:6, 6:2, 6:2, Jankovičová (4-Srb.) - Vesninová (Rus.) 6:2, 6:2, A. Bondarenková (Ukr.) - Čakvetadzeová (Rus.) 6:0, 2:6, 6:3.
Ženy, čtyřhra - čtvrtfinále:
Peschkeová, Raymondová (3-ČR/USA) - Hsieh Su-Wei, Husárová (Tchaj-wan/SR) 6:3, 6:0.