Rubriky:

Tenis

Williamsovým stojí v cestě za dalším finále ve Wimbledonu Rusky

2. července 2009 08:53 - LONDÝN

Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu má být stejně jako před rokem záležitostí sester Williamsových, které si z uplynulých devíti ročníků rozdělily celkem sedm titulů. Americkým tenistkám zbývá k repríze loňského souboje udělat poslední krok. Ve čtvrtečním semifinále je čekají ruské soupeřky - obhájkyni prvenství Venus světová jednička Dinara Safinová a Serenu čtyřka Jelena Dementěvová.

 

Eddie Keogh, Reuters

"Nikdy nevíte, co se může stát, ale vím, že obě (Serena a Venus) hrají skvěle a zaslouží si být ve finále," konstatovala Běloruska Victoria Azarenková po vyřazení ve čtvrtfinále se Serenou.

I statistiky mluví před semifinále pro sestry Williamsovy. Pětinásobná vítězka turnaje Venus vede nad Safinovou ve vzájemných duelech 2:1 a Serena na Dementěvovou 5:3.

Proč jsou Serena a Venus na trávě tak nebezpečné? "Máme pro tenhle turnaj skvělou hru," uvedla Serena. "Obě razantně podáváme a myslím, že výborně returnujeme, dobře se pohybujeme a máme solidní hru od základní čáry," dodala současná světová trojka.

Dementěvová slaví úspěch se svou agresivní hrou

Olympijská vítězka Dementěvová ale neztratila v turnaji ani set a silou úderů se letos možná sestrám Williamsovým může rovnat. "Snažím se být maximálně agresivní," řekla Ruska. "Nemyslím na styl soupeřky, ale soustředím se jen na svůj výkon. Mnozí se tomu diví, ale dosud to fungovalo, tak uvidíme," prohlásila Dementěvová.

I Safinová, kterou trápí bolavé koleno, nechce přijít na dvorec s poraženeckou náladou. "Venus trávu miluje. Já si půjdu zápas užít a hrát svůj nejlepší tenis," konstatovala Ruska, které stále chybí grandslamový titul.

Venus před zápasem se Safinovou prohlásila, že ji čeká stará známá, takže musí odvést svoji tradiční práci. "Ona se snaží chodit trochu dopředu a umí dobře vyvážit agresivní styl s obranou. Když se jí daří, tak i servis má solidní," řekla americká tenistka.

Čtvrteční program (začátek ve 14:00):
Centrální dvorec: Dementěvová (4-Rus.) - S. Williamsová (2-USA), Safinová (1-Rus.) - V. Williamsová (3-USA).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..