Tenista Štěpánek postoupil poprvé v kariéře do osmifinále US Open

NEW YORK

Český tenista Radek Štěpánek postoupil poprvé v kariéře do osmifinále US Open. Patnáctý nasazený hráč v sobotu v 3. kole newyorského grandslamu porazil Němce Philippa Kohlschreibera 4:6, 6:2, 6:3 a 6:3.

Český tenista Radek Štěpánek během utkání proti Němci Kohlschreiberovi

Třicetiletý Štěpánek měl s o pět let mladším soupeřem potíže jen v úvodu zápasu, kdy první z jeho celkově dvou prohraných podání znamenalo ztrátu setu. V dalším průběhu měl však český favorit duel pod kontrolou a mohl po dvou a půl hodinách slavit svůj premiérový postup ve Flushing Meadows přes třetí kolo.

O čtvrtfinále, které na grandslamech hrál pouze v roce 2006 ve Wimbledonu, se letošní vítěz dvou turnajů na tvrdém povrchu Štěpánek utká s vítězem duelu Novak Djokovič - Jesse Witten.

Do osmifinále prošel také vítěz posledních pěti ročníků US Open Roger Federer, který v utkání se svým dlouholetým australským rivalem Lleytonem Hewittem stejně jako Štěpánek prohrál první set 4:6. Pak však první muž žebříčku ze Švýcarska zvýšil obrátky, další tři sety získal 6:3, 7:5, 6:4 a Hewittovi uštědřil ve vzájemných duelech čtrnáctou porážku za sebou.

Tenisové US Open:
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Štěpánek (15-ČR) - Kohlschreiber (23-Něm.) 4:6, 6:2, 6:3, 6:3, Federer (1-Švýc.) - Hewitt (31-Austr.) 4:6, 6:3, 7:5, 6:4, Djokovič (4-Srb.) - Witten (USA) 6:7 (2:7), 6:3, 7:6 (7:2), 6:4.
Čtyřhra - 2. kolo:
Friedl, Levinský (ČR) - Kohlmann, Wassen (Něm./Niz.) 7:6 (7:3), 4:6, 6:1, Dlouhý, Paes (4-ČR/Ind.) - Almagro, Hidalgo (Šp.) 6:2, 6:3.
Stosurová, Stubbsová (3-Austr.) - Hlaváčková, Hradecká (ČR) 6:3, 7:5.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200