Rubriky:

Tenis

Hradecká: Podávat přes 200 za hodinu? Není to priorita

16. července 2010 09:19 - PRAHA

Kdyby hrála jen v Praze, měla by Lucie Hradecká vystaráno. Letos už ovládla turnaj ITF na Spartě, ve čtvrtek na Štvanici coby druhá česká tenistka prošla do čtvrtfinále ECM Prague Open.

 

René Volfík, ČTK

„Člověk se chce předvést před rodinou a kamarády. Ale cesta do finále bude ještě hodně složitá,“ culila se Hradecká, když vyprášila Rumunku Niculescuovou 6:1, 6:2. Od začátku roku však moc důvodů k úsměvům neměla. Výčet turnajů, na nichž vysvištěla v prvním kole, je sáhodlouhý: Brisbane, Melbourne, Memphis, Acapulco, Monterrey, Indian Wells, Miami, Fez, Barcelona, Paříž. Jedinou světlou výjimkou byl fedcupový duel s Němkami, když porazila Petkovicovou a zbyly jí síly i na vítěznou čtyřhru.

Loni už figurovala Hradecká v šesté desítce světového žebříčku, po letošním French Open má ale v kolonce pořadí vysoké číslo 105. „Pobolívalo mě zápěstí,“ stěžovala si v posledních týdnech. Štvanická výheň má ale léčivé účinky. „Konečně to přestalo, při bekhendu jsem mívala velké problémy.“

Nejlepším úderem pětadvacetileté Češky je však nadále servis. Hradecká patří k nejtvrději pálícím tenistkám. Loni v Praze dokonce střílela „děla“ více než dvousetkilometrovou rychlostí. Teď už ale nehodlá jenom řezat do míčku. S koučem Jiřím Fenclem se víc zaměřili na techniku. „Už prostě nechci bouchnout do tenisáku a čekat, co to udělá. Servisem si ale dál hodně pomáhám. Hru mám na podání postavenou. A když mi nejde, nastane problém,“ ví Hradecká.

Rekordy už ovšem neplánuje. „Když budu servírovat 190 a všechno mi napadá do kurtu, tak budu mnohem radši, než kdybych atakovala rekord a lítalo to bůhvíkam.“ Mimochodem neoficiální světové maximum Brendy Schultzové-McCarthyové v rychlosti podání je 209 km/h. Hradecká se dostala na 206.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..