Rubriky:

Tenis

Tenisoví představitelé uvažují do budoucna o zkrácení sezony

15. října 2010 19:22 - ŠANGHAJ

Mužská tenisová sezona by mohla být o dva až tři týdny kratší. Vyplývá to z některých návrhů funkcionářů asociace ATP, kteří budou při listopadovém Turnaji mistrů v Londýně řešit kalendář na roky 2012 a 2013.

 

Shannon Stapleton, Reuters

"Zkoumáme kalendář a řešíme, zda má smysl prodloužit přestávku tenistům tak, aby měli více času na odpočinek a vyhnuli se zraněním," prohlásila tisková mluvčí Kate Gordonová.

O zkrácení kalendáře už se hovoří několik let, žádají o něj především samotní hráči. "Perfektní scénář je takový, když máte možnost hrát turnaj a máte možnost ho také nehrát," prohlásil na probíhajícím turnaji Masters v Šanghaji nejlepší světový tenista Rafael Nadal, jenž si po vyřazení ve 3. kole stěžoval na únavu z náročného programu. "Naštěstí už naše volání začíná být slyšet," podpořil ho ve snaze zkrátit sezonu Andy Roddick.

"Nepamatuju si tak dlouhý rok jako je tento. Ale myslím si, že i když je sezona dlouhá, můžete si dát více přestávek, když jste chytří. Když se honíte za body a turnaji, je logické, že se bude zdát rok nekonečný," namítl Švýcar Roger Federer, jenž letos odehrál 14 turnajů, tedy nejméně z úzké světové špičky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..