Rubriky:

Tenis

Deblista Čermák skončí po dvou sezónách se Slovákem Mertiňákem

9. listopadu 2010 13:40 - PAŘÍŽ

Česko-slovenská deblová spolupráce Františka Čermáka a Michala Mertiňáka na okruhu ATP končí. Čermák bude od příští sezóny hrát s německým tenistou Christopherem Kasem, Mertiňák se domluvil s bývalou deblovou jedničkou Markem Knowlesem z Baham.

 

Sang Tan, ČTK/AP

"Ano, je to pravda. Dohodli jsme se, nebyl mezi námi jediný konflikt, takže pohoda," řekl Čermák. "Zdálo se mi, že trošku stagnujeme. Nedosáhli jsme výraznějšího výsledku," uvedl Mertiňák slovenským médiím.

Čermák s Mertiňákem prožili skvělou sezónu 2009. Vyhráli pět turnajů (v Acapulcu, Stuttgartu, Umagu, Bukurešti, Valencii) a kvalifikovali se na Turnaj mistrů, kde došli do semifinále.

"Ta minulá sezóna byla skvělá, ta letošní byla ovlivněná zdravotními problémy, které jsem měl," sdělil Čermák k jedinému titulu roku 2010 v Kuala Lumpuru.

Čermák s Mertiňákem se neprosadili na grandslamových turnajích. Jejich maximem za dva roky bylo loňské osmifinále na Roland Garros.

V tomto týdnu hrají Čermák s Mertiňákem na turnaji série Masters v Paříži a mají malou šanci kvalifikovat se na Turnaj mistrů. Pokud se jim to nepovede, bude to jejich poslední společná akce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..