Haas se vrací na kurty, zahraje si čtyřhru se Štěpánkem

KOLÍN NAD RÝNEM

Bývalý druhý hráč světa Němec Tommy Haas se po více než roční přestávce vrací na tenisové kurty. Na turnaji v Mnichově, který se hraje příští týden, se představí ve čtyřhře po boku českého daviscupového reprezentanta Radka Štěpánka.

Německý tenista Tommy Haas.

Třiatřicetiletý Haas nehrál soutěžní zápas od loňského února. Od té doby měl dlouhou zdravotní přestávku, během níž prodělal operaci kyčle. "Posledních pár měsíců jsem dobře potrénoval a chtěl bych znovu zabojovat," prohlásil na začátku antukové sezony Haas. Po turnaji v Mnichově má v plánu absolvovat i podniky v Madridu, Římě a následný grandslam Roland Garros.

Haas byl na vrcholu kariéry v roce 2002, kdy byl druhý na světě. Během kariéry vyhrál 12 turnajů a vydělal si na odměnách bezmála deset miliónů dolarů.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.