Rubriky:

Tenis

Navrátilová hodlá pokračovat ve dvouhře

7. dubna 2004 11:54 - AMELIA ISLAND

Jediný zápas ve dvouhře si zahrála na turnaji v Amelia Islandu Martina Navrátilová, když podlehla v prvním kole Milagros Sequerové z Venezuely 1:2 na sety. Česká rodačka, která i v sedmačtyřiceti letech s úspěchem nastupuje v deblu, nicméně hodlá pokračovat i v singlu. "Výborně jsem se bavila. Dalo mi to chuť do dalších zápasů ve dvouhře," řekla po utkání se Sequerovou.

Navrátilová, jež se může pochlubit 167 turnajovými tituly ve dvouhře, si singl zahrála především kvůli vidině zlepšení ve čtyřhře. "Určitě mi to pomohlo. Podávala jsem každou druhou hru, takže jsem mohla zapracovat na svém servisu," pochvalovala si.

Navrátilová v zápase s Jihoameričankou vyhrála první set jednoznačně 6:1, v dalších dvou sadách však doplatila na ztrátu koncentrace a prohrála 3:6 a 2:6. "Podle mě jsem zápas prohrála kvůli psychice. Nedokázala jsem se soustředit celý zápas, takže mi pak chyběly mentální síly," hledala vysvětlení porážky Navrátilová.

Zápas s tenisovou legendou byl výjimečným zážitkem pro Sequerovou, která je momentálně na 83. místě světového žebříčku. "Opravdu mi naháněla strach, v prvním setu jsem byla hodně nervózní a navíc jí fandili diváci. Pak jsem si ale řekla, že musím přestat přemýšlet a začít hrát," líčila své rozpoložení třiadvacetiletá tenistka.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..