Rubriky:

Tenis

Djokovič, nebo Federer? A co Berdych a Kvitová? Kodeš a spol. předpovídají tenisovou sezónu

13. ledna 2013 18:01 - Praha

Tenisová sezóna sotva odstartovala a už se blíží její první vrchol v podobě grandslamového Australian Open. V Melbourne se letos poprvé v ostrém měření sil střetnou i „těžké váhy“ mužského i dámského tenisu, což napoví vývoj celé sezóny. Ten se pokusily předpovědět i přední osobnosti českého tenisu v následující anketě deníku Právo.

 

Reuters

Anketní otázky
1. Komu bude patřit tenisový rok 2013?
2. Dostane se Berdych nebo Kvitová do Top 5?
3. Věříte české obhajobě Fed Cupu a Davis Cupu?

Jan Kodeš, vítěz DC a tří grandslamů

1. Sebevědomější bude Murray. Když vyhrajete US Open, tak se zákonitě stanete hladovějším. Jeho největším konkurentem by měl být Djokovič. Z žen je Serena Williamsová trošku jinde než zbytek.

2. Petra v roce 2011 využila šance. Vyhrát Wimbledon, Masters i Fed Cup v sezóně se málokomu podaří. Je jí 22, podle mě má právo na slabší sezónu. Spíš Berdych se může blížit pětce, v Melbourne dojde mezi osm, pak se uvidí.

3. Když nebude hrát první kolo ve Švýcarsku Federer, tak je to pro nás dobré, ale nejsme Španělsko, které vybírá ze šesti hráčů. A holky? Už první kolo s Austrálií nebude procházka. Nechci, aby to vypadalo, že našim nevěřím. Ale jsem realista. Neříkám bonmoty pro sponzory.

Vladislav Šavrda, bývalý DC kapitán

1. Můžeme se těšit na souboje Djokovič–Murray. Mě hodně zajímá, zda jim Federer bude ještě stačit. Mezi ženami může Sereně Williamsové konkurovat Azarenková, Šarapovová už má odstup.

2. Berdych řekl, že chce letos vyhrát některý z grandslamů, určitě si věří. Pokud jde o Petru, tak pole hráček srovnatelné výkonnosti je kolem ní velké. Bude to těžké.

3. Zisk Davis Cupu byl fantastický, ale je třeba říct, že okolnosti byly našemu týmu nakloněny. První kolo ve Švýcarsku bez Federera by mělo být ale hratelné. Ve Fed Cupu to dlouho táhla Kvitová. Teď je z formy. Naopak výborně hraje Zakopalová, takže tu jsou varianty.

Denisa Chládková, čtvrtfinalistka Wimbledonu

1. Byla bych ráda, kdyby se dařilo Federerovi. Jeho hra je nedostižná, nadčasová. U Sereny Williamsové bude záležet, jakou bude mít chuť. Přece jen se blíží ke konci kariéry, ale když ji to baví, tak dokáže hrát pořád úžasný tvrdý tenis.

2. Berdych se mi zdá rok od roku vyzrálejší. Když má obhajovat body, víc si věří. U Petry je to teď jak na houpačce. Nevím, jestli je problém ve fyzičce, nebo v psychice. Je to výzva pro její tým, aby ji dokázal zase nabudit.

3. Aby jedna země vyhrála Fed Cup i Davis Cup 14 dnů po sobě, to byl vlastně zázrak. Všechno se sešlo. U chlapů to navíc dál táhnou jen Berdych se Štěpánkem. Takže obhajoba, to by byl totální zázrak!

Vlastimil Štěpánek, otec vítěze DC

1. Já řeknu dvě jména, která podle mě vystřelí nahoru, a to je Bulhar Dimitrov a Polák Janowicz. Mezi ženami má pořád navrch Serenka.

2. Mají na to oba. Nesoudil bych sezónu z jednoho výsledku, že Petra prohrála s Cibulkovou a Berďa s málo známým Španělem.

3. Nechcete po mně, abych řekl, že nevěřím, že ne? Jako Radkův táta vím, že v Davis Cupu nechá na kurtu vždycky duši, a Berďa je taky bojovník. Vítězství jsou vždycky provázená tlakem. Zvou vás do televize, na filmové festivaly. Proto se mi líbilo, když Radek druhý den po vítězství nad Španěly řekl: Ahoj, letím na dovolenou a hned potom začínám s fyzičkou. Důležité je být pořád připravený.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..