Rubriky:

Tenis

Kvitová ve Fed Cupu poprvé prohrála sobotní zápas. Na konci už jsem mlela z posledního, přiznala

20. dubna 2013 19:20

Poprvé za dobu, co reprezentuje ve Fed Cupu, nezvládla Petra Kvitová sobotní zápas. České tenistky dnes v Palermu nezískaly ani set a jejich naděje na postup do finále se zmenšily na minimum. Hostující jednička přesto věří, že je v nedělním duelu s Erraniovou opět vzkřísí. Otázkou je, kde tak rychle nabere síly, o něž v zápase s Vinciovou přišla.

 

Alessandro Fucarini, ČTK/AP

Kdy jste naposled v zápase nevyhrála ani jeden servis?

Tak to nevím (pousměje se). Nevím, jestli se to vůbec stalo, asi až dneska. Na servisu jsem si nepomohla, hlavně ze začátku. Pak jsem ho trochu zlepšila, ale ne tak, abych ho udržela.

Co vám tak vadilo? Slunce, vítr?

Největší chyba byla ve mně. Nebudu hledat příčiny někde jinde. Podmínky byly pro obě stejné, ona ale byla připravená líp.

Bolavé rameno nezlobilo?

Hrála jsem pod prášky. Ze začátku jsem to trošku cítila, ale nebyl to problém, odeznělo to. Jak jsem ale ztratila první set a nevyužila šance, tak jsem psychicky i fyzicky padala dolů. Bylo těžké vrátit to zpátky.

Oproti jiným zápasům jste nepodávala tak rychle.

Snažila jsme se hrát druhý servis, aby jí to ublížilo, ale returnovala ho dobře. Míče tady jsou hrozně pomalé, vůbec to neletí a servis byl prostě takový, jaký byl.

Byl to proti Vinciové podobný zápas, jako jste nedávno odehrály ve finále v Katovicích?

Asi jo. I když jsem teď hrála delší výměny, byla o něco trpělivější. Ale dopadlo to podobně.

Jak se dáte po porážce do kupy?

Mně se tohle nikdy nestalo, že bych prohrála v sobotu... Co se týká fyzický sil, ráda bych měla nějaké navíc, ale bohužel. Ke konci už jsem mlela z posledního. Zítra je ale nový den, s Erraniovou mám pozitivní bilanci. Bude to hrozně těžký, musíme bojovat.

Marek Burkert (Palermo), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..