Federer vyhrál v Rotterdamu patnácté finále v řadě

Švýcarský tenista Roger Federer zvítězil už v patnáctém finálovém utkání za sebou a v Rotterdamu získal svůj 24. turnajový titul. Světový hráč číslo jedna o něj bojoval s Ivanem Ljubičičem téměř tři hodiny. Chorvat dokázal nad favorizovaným soupeřem vyhrát první set 7:5, ale Federer získal stejným poměrem druhou sadu a prosadil se také v závěrečném tie-breaku.

Venus Williamsové chyběla jedna vyhraná hra k tomu, aby jako první tenistka v historii získala do svého vlastnictví diamantovou raketu v ceně miliónu eur na turnaji v Antverpách. Američanka prohrála v dnešním dramatickém finále s nejvýše nasazenou Amélií Mauresmovou z Francie po setech 6:4, 5:7 a 4:6.

Williamsová zvítězila v Antverpách v letech 2002 a 2003, loni turnaj kvůli zranění vynechala. Cennou trofej přitom získá ta hráčka, jíž se podaří na turnaji zvítězit třikrát v pěti letech.

Čeští deblisté František Čermák s Leošem Friedlem se během týdne radovali v Jižní Americe z druhého turnajového triumfu. Po vítězství v Buenos Aires nenašli přemožitele ani v brazilském Costa do Sauipe. Ve finálovém duelu na antuce přehráli argentinskou dvojici Jose Acasuso, Ignacio Gonzalez King dvakrát 6:4.

To Barbora Strýcová svůj první titul na okruhu WTA ve čtyřhře nezískala. Osmnáctiletá hráčka spolu se Slovenkou Lubomírou Kurhajcovou prohrály v sobotním finále turnaje v Bogotě po setech 4:6 a 3:6 se švýcarsko-slovinskou dvojicí Emmanuelle Gagliardiová, Tina Pisniková.

Ruská tenistka Věra Zvonarevová obhájila turnajový triumf v Memphisu. Nejvýše nasazená hráčka ve finálovém utkání porazila trojku Meghann Shaughnessyovou z USA po setech 7:6 a 6:2 a ve dvaceti letech získala svůj třetí titul.

ROTTERDAM
Dvouhra - finále:
Federer (1-Švýc.) - Ljubičič (Chorv.) 5:7, 7:5, 7:6 (7:5).
ANTVERPY
Mauresmová (1-Fr.) - V. Williamsová (3-USA) 4:6, 7:5, 6:4.
Čtyřhra - semifinále:
Medinaová-Garriguesová, Safinová (2-Šp./Rus.) - Benešová, Peschkeová (ČR) 1:6, 7:6 (8:6), 6:3.
COSTA DO SAUIPE (Brazílie)
Nadal (6-Šp.) - Martin (Šp.) 6:0, 6:7 (2:7), 6:1.
Čtyřhra - finále:
Čermák, Friedl (3-ČR) - Acasuso, Gonzalez King (Arg.) 6:4, 6:4.
MEMPHIS
Ženy, dvouhra - finále:
Zvonarevová (1-Rus.) - Shaughnessyová (3-USA) 7:6 (7:3), 6:2.
BOGOTÁ
Gagliardiová, Pisniková (Švýc./Slovin.) - Kurhajcová, Strýcová (4-SR/ČR) 6:4, 6:3.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.