Rubriky:

Tenis

Tenista Kodeš se stal čestným členem Sparty

4. prosince 2013 19:36 - Praha

Tenista Jan Kodeš je ode dneška čestným členem pražské Sparty. V klubu strávil svá nejlepší tenisová léta a jako sparťan vyhrál všechny své tři grandslamové tituly, dva na Roland Garros a jeden wimbledonský.

 

Milan Malíček, Právo

"Vážím si toho. Je to čest a vlastně takové logické vyústění," řekl bývalý čtvrtý hráč světa Kodeš před dnešním Večerem tenisových mistrů na Spartě, v jehož rámci převzal čestné členství a během nějž byli oceněni hráči klubu od juniorů po dospělé.

Do Sparty přišel z I. ČLTK a strávil v ní jedenáct let až do roku 1978, kdy se vrátil na Štvanici. "Ve Spartě jsem prožil nejlepší léta reprezentační v Davis Cupu i na grandslamech. Vzpomínky na Spartu mám jen ty skvělé," řekl Kodeš.

Ovládl Paříž i Wimbledon

Klubu pomohl k šesti extraligovým titulům a v roce 1973 byl nejlepším sportovcem Sparty. "To byl hokej, fotbal všechno dohromady," doplnil. Na mezinárodní scéně jako sparťan ovládl antukovou Paříž (1970 a 1971) a v roce 1973 i Wimbledon.

"Sparta pro mě udělal hodně, i nadstandardní věci," vzpomínal, jak v zimě před cestou do Argentiny jen kvůli němu udržovali i v mrazu a sněhu jeden venkovní kurt, aby mohl trénovat. "Jen kvůli mně chodil správce, aby odemkl a já pak hrál v kulichu, rukavicích a v šusťákách, protože jsem nechtěl hrát v hale," řekl Kodeš.

Hrál za Spartu třeba s Františkem Pálou, Renatou Tomanovou, ale také smíšenou čtyřhru s Martinou Navrátilovou nebo s Hanou Mandlíkovou. "Parta tam byla výborná. Hráli se třeba šachy, sem tam se dělaly večírky a slavilo se," řekl Kodeš.

Čestným členem je sedmašedesátiletý Kodeš, člen vítězného celku v Davisově poháru z roku 1980, ve více klubech, například právě v I. ČLTK.7

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..