O výhře nad Japonskem rozhodla čtyřhra

Česká tenistka Květa Peschkeová srovnala stav utkání Světové skupiny II Fed Cupu s Japonskem na 2:2, když Rice Fudžiwaraovou porazila hladce 6:0 a 6:3. O postupujícím týmu rozhodovala závěrečná čtyřhra. Tu nejlépe zvládly české tenistky a budou tak v červenci bojovat o postup mezi elitu Světové skupiny Fed Cupu

Peschkeová nastoupila místo ohlášené Ivety Benešové. Fudžiwaraová nahradila Aiko Nakamuraovou.

Nejistá Vaidišová

V úvodní nedělní dvojhře byla Japonka Akiko Morigamiová neporazitelnou soupeřkou pro Nicole Vaidišovou. Česká hráčka podlehla Japonce 3:6 a 2:6.

Vaidišová vstoupila do duelu týmových jedniček suverénně. Nástup však nedokázala udržet, když za stavu 3:3 ztratila podání. V následující hře se česká tenistka pokoušela oplatit Japonce stejnou mincí, nicméně po druhé výhodě Morigamiové kapitulovala. Japonka získala i další podání Vaidišové a první set tak za necelých čtyřicet minut vyhrála 6:3.

Ve druhém setu již Vaidišová nedokázala nalézt jistotu, kterou oplývala v úvodním duelu proti Nakamuraové. Česká tenistka se v zápase dopustila šesti dvojchyb.

ČR - Japonsko 3:2
Peschkeová, Benešová - Morigamiová, Obataová 4:6, 6:3, 6:0
Peschkeová - Fudžiwaraová 6:0, 6:3
Vaidišová - Morigamiová 3:6, 2:6