Rubriky:

Tenis

Hingisová má po návratu první titul z grandslamu! S Paesem ovládla mix v Austrálii

1. února 2015 07:51 - Melbourne

Švýcarská tenistka Martina Hingisová získala šestnáctý grandslamový titul v kariéře. Na Australian Open zvítězila s Indem Leanderem Paesem, deblovým parťákem Radka Štěpánka, ve smíšené čtyřhře. Ve finále sedmá nasazená dvojice porazila turnajové trojky Francouzku Kristinu Mladenovicovou a Kanaďana Daniela Nestora 6:4 a 6:3.

 

Issei Kato, Reuters

Pro Hingisovou je to první grandslamový triumf od předloňského návratu k tenisu. Ten předchozí vybojovala čtyřiatřicetiletá hráčka s českými kořeny rovněž v mixu na Australian Open v roce 2006 s někdejším Paesovým dlouholetým spoluhráčem Mahéšem Bhúpathím. Z melbournského turnaje má Hingisová celkem devět prvenství - tři ve dvouhře, čtyři v ženském deblu a dvě ve smíšené čtyřhře.

„Kdo by si to pomyslel, že po 20 letech zase budu stát na tomhle kurtu. Tohle není jako třešnička na dortu, ale ještě mnohem víc. O tomhle jsem vážně ani nesnila," uvedla Hingisová.

S Paesem zvítězili hned při prvním společném startu na grandslamu. Jednačtyřicetiletý Ind získal patnáctý titul z turnajů „velké čtyřky", na Australian Open vyhrál počtvrté, z toho potřetí v mixu. Jediný triumf v mužské čtyřhře v Melbourne si připsal v roce 2012 s Radkem Štěpánkem.

„Martina je ohromně chytrá tenistka. Přesně ví, co udělám já, a já vím, co udělá ona," chválil Hingisovou po finále Paes. „S každým zápasem jsme se zlepšovali a věřili jeden druhému. To bylo vždy klíčové, jako dnes v důležitých výměnách," prohlásila Švýcarka.

Tenisový turnaj Australian Open (dotace 40 mil. australských dolarů):
Smíšená čtyřhra - finále:
Hingisová, Paes (7-Švýc./Ind.) - Mladenovicová, Nestor (3-Fr./Kan.) 6:4, 6:3.
Finále mužské dvouhry najdete zde.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..