Rubriky:

Tenis

Španělští tenisté zůstávají v podpalubí DC. Daleko na východě vedli 2:0, ale padli

19. července 2015 14:41 - Vladivostok

Krizi španělského tenisu v Davis Cupu prohloubila dnešní porážka 2:3 daleko na východě Ruska, jež pro pětinásobné vítěze znamená setrvání v druhé výkonnostní skupině týmové soutěže. Španělé přitom ve Vladivostoku vedli po prvním dnu 2:0 a chyběl jim jeden vyhraný zápas k postupu do zářijové baráže o Světovou skupinu.

 

Suzanne Plunkett, Reuters

Španělé sice přijeli do Ruska bez největších hvězd typu Rafaela Nadala či Davida Ferrera, přesto byli považováni za jasné favority. Už proto, že Rusko nasadilo tým bez jediného hráče z elitní stovky světového žebříčku.

Hosté pod vedením nedávno jmenované kapitánky Conchity Martinezové vstoupili do zápasu dobře, když Tommy Robredo a Pablo Andújar vyhráli úvodní dvouhry. V sobotu však Jevgenij Donskoj s Konstantinem Kravčukem díky vítězství ve čtyřhře nad dvojicí Marc López, David Marrero snížili a dnes Donskoj a teprve sedmnáctiletý Andrej Rubljov dokonali obrat.

Španělsko hrálo ve skupině I Davis Cupu poprvé od roku 1996 po loňské nečekané porážce s Brazílií. Šampióni z let 2000, 2004, 2008, 2009 a 2011 doufali, že si vybojují šanci na okamžitý návrat z podpalubí DC. Budou si však muset minimálně rok počkat.

Porážka s Ruskem je vyvrcholením turbulentního období ve španělském tenisu. Wimbledonská vítězka Martinezová neměla na přípravu téměř žádný čas, neboť se stala kapitánkou výběru teprve před dvěma týdny. Nahradila Galu Leónovou, jejíž loňské překvapivé jmenování první ženou v této funkci kritizovala většina španělských elitních hráčů.

Mezi tenisty a národní federací panují delší dobu napjaté vztahy, protože hráči mají pocit, že se jim ze strany svazu nedostává dostatečné podpory. K dovršení chaosu prezident federace José Luis Escaňuela začátkem července odstoupil poté, co byl suspendován po finanční kontrole svazového hospodaření ze strany vlády.

Výsledky skupiny I Davisova poháru:
Rusko - Španělsko 3:2
Rakousko - Nizozemsko 2:3
Rumunsko - Slovensko 2:3
Polsko - Ukrajina 3:1
Uzbekistán - Korea 3:2
Nový Zéland - Indie 2:3
Dominikánská rep. - Ekvádor 3:2
Vítězové postoupili do zářijové baráže o Světovou skupinu, v níž bude hrát také ČR.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..